IKEA | Каталог 2015

Промоцијата на годишниот каталог на IKEA е настан кој со нетрпение го очекуваат сите љубители на дизајнот и убавите ентериери. Во голема мера се...

Хит кујни во 2015

Новата година со себе носи и нови идеи и нови проекти, зар не? Доколку размислувате за купување или изработка на нова кујна, а не...
video

IKEA | Каталог 2016

Промоцијата на годишниот каталог на IKEA е настан кој со нетрпение го очекуваат сите љубители на дизајнот и убавите ентериери. Доколку сте љубопитни да...

Дивиан Артс со комплетен дизајн и изведба на ентериери | Минимализам...

Како новост и ексклузива за сите наши почитувани читатели, DIVIANARTS.com ви нуди комплетен дизајн и изведба на ентериери. Во прoдолжение ви претставуваме проект за...

Calzedonia: Костими за капење 2015

Португалскиот супермодел Sara Sampaio повторно се враќа како заштитно лице за летната колекција на Calzedoniа, преставувајќи ги на најдобар можен начин новите и тренди...
video

H&M: Летна кампања 2015

Супермоделите Адријана Лима, Дауцен Крус, Џоан Смолс и Наташа Поли ја предводат најновата летна кампања на H&M. Атрактивните манекенки снимија краток филм и фотосесија...

H&M: Зимска колекција за домот

Од идеи за китење на елката, па се’ до убави предлози за поставување на трпезата, зимската колекција на H&M Home понуди совршена инспирација за...

JYSK: Есенска колекција 2015

Во пресрет на новото годишно доба, асортиманот на данскиот бренд JYSK е значително проширен и збогатен со нови производи. Многу од продуктите кои се...

Дом од соништата за 2014 година

Традиционално, секоја година американските магазини за архитектура и ентериер ги избираат ,,куќата на годината’’ или ,,ентериерот на годината’’, прикажувајќи ги на тој начин најголемите...

5 одлични апликации за убавина

За вас одбравме 5 фантастични мобилни апликации кои ќе ви помогнат околу изборот на козметика, парфеми, фризура, како и ќе ви дадат совети за...
video

Zara Home: Празнична магија во домот

На прагот на студениот декември, пред почетокот на новогодишната и божиќната еуфорија, популарниот шпански бренд Zara Home прашува: Подготвени ли сте за празниците? Празниците...

Пролетна идила во домот

Пролетта е симбол за нови почетоци, надежи и радости. Расцутените дрвја, зеленилото, цвеќињата, убавите мириси и палетата бои неодоливо го прикажуваат сиот раскош на...