Бела Хадид во кампањата “Take Pleasure Seriously”!

Супер-моделот Бела Хадид е насекаде околу нас ... Но, очигледно, Бела Хадид нема планови да го запре својот успех во догледно време. По кампањата на...

Dior претстави 5 нови производи!

Една година по првото лансирање, линијата Dior Hydra Life ни нуди пет нови производи ... Моделите Фредерикe Софи и Сора Чои повторно се дел од...

Супер моделот Bellа Hadid во рекламна кампања за Chrome Hearts!

Супер моделот Bellа Hadid уште еднаш е ангажирана во улога на амбасадор за брендот Chrome Hearts, кампања пролет / лето 2018 ... Прекрасна бринета позираше...

Сензуална и заведувачка кампања на костими за капење!

Оваа пролет, рекламната кампања на GUESS за линијата на костими за капење и долна облека, е направена од фотографии на атрактивни девојки Лиз Тарнер,...

Продолжение на Dior кампањата за пролет/лето 2018!

Откако го видовме првиот дел од кампањата на Диор за пролет-лето 2018, познатиот француски бренд како вистинско освежување ни додаде дополнителни фотографии на увид,...

Костимите за капење на Candice Swanepoel – ќе бидат хит на ова...

Иако се уште е зима, Candice Swanepoel веќе ни подготви нешто убаво за летото. Супермоделот стана дизајнер на костими за капење. Првата колекција на ангелот од Victoria's Secret...

Нова кампања на Valentino – пролет/лето 2018!

  За својатa нова пролет / лето 2018 кампања, модниот бренд  Valentino ја ангажираше супер моделката Gigi Hadid ... Оваа убавица ни покажа што се знае...

Camila Cabello во новогодишната кампања на Guess Jeans!

Американската супер поп-ѕвезда од кубанско-мексиканско потекло, Camilla Cabello, се враќа втора сезона по ред како заштитно лице на GUESS JEANS во новогодишната кампања за 2017 година! Партнер...

Светот има нова, најдобро платена моделка!

Gisele Bündchen не е повеќе број еден, барем кога станува збор за пари. Овој супермодел беше симнат од тронот на најплатените и најпопуларните модели...

Три вежби за идеална фигура!

Izabel Gular - ангелот на Victoria's Secret и ѕвезда на насловни страни на магазини, родена е во Сао Паоло, Бразил. "Спортот беше дел од мојот...

Модел и активист од „анти – бричење“ движењето во кампања на...

„Superstar“ е името на есен/зима кампањата на спортскиот бренд Адидас. Главниот фокус е во моделите, уметнците, активистите и атлетичарите. Superstar патиките се дизајнирани за...

Кара Делавињ во новата кампања за Магнум!

Супер моделот и глумица Кара Делавињ е ангажирана во новата кампања со брендот Moschino за сладоледот MAGNUM. Името на кампањата интригира ”Unleash Your Wild Side” односно,...

Кенија Кински, ќерката на Настасија Кински и Квинси Џонс!

Популарниот италијански бренд Ermanno Scervino го ангажираше славниот фотограф Piter Linberg да ја креира нивната модна кампања пролет - лето 2017. Главната протагонистка на рекламната...

Сензуалност која зрачи – новиот парфем на Dolce & Gabbana!

Во оваа летна кампања на Dolce & Gabbana за Light Blue eau Intense парфем, супер згодниот модел Дејвид Ганди позира со моделката Бјанка Балти. Овој...

Фото модел кој има 61 година!

Рекламите за костими за капење често се многу секси, но како што можете да видите од овие фотографии, тие не мора секогаш да бидат...

Victoria’s Secret: Божиќна кампања

Како и секоја година во студениот декември, Victoria's Secret одново ги загреа срцата на своите женски, но и машки обожаватели со пригодна божиќна кампања и видео. Adriana,...