8. Модна ноќ на невести во Скопје: Што понудија дизајнерите за...

Најгламурозната прослава на љубовта се одржа по осми пат во метрополата, пружајќи им единствена прилика на сите идни младенци, детално да си ја испланираат...

Gisele Bündchen е модел со најмногу насловни страници на Vogue во...

  Gisele Bündchen е бразилски модел, активистка за заштита на животната средина, авторка, актерка и деловна жена, родена на 20 јули 1980 година, која ги...

Парис, синот на Пирс Броснан стана модел!

Синот на славниот холивидски глумец Пирс Броснан кој го доби од врската со новинарката Кели Шеј Смит, почна да се појавува на модните писти...

Кара Делавињ во нова кампања на Диор!

  Диоровиот мејкап амбасадор Кара Делавињ, повторно е во центарот на вниманието заради новата кампања на карминот Dior Addict Stellar Shine. Британската убавица и модел, позира во светло...

Irinа Shayk е новото лице на Marc Jacobs Beauty за Русија!

Marc Jacobs Beauty ја претстави познатата манекенка Irinа Shayk како лице на новата кампања која ќе дебитира на почетокот на новата 2019 година. "Отсекогаш сум...

Жизел Бундшен во празнична кампања за Vivara!

  Никогаш поубава, бразилскиот модел Жизел Бундшен ги мами воздишките на фотографиите на јувелирскиот бренд Vivara. Јувелирскиот бразилски бренд ја избра за својата божиќна кампања 2018,...

Kylie Jenner го има својот календар за 2019 година!

Од сега па натаму, календарот на Kylie Jenner официјално е во продажба за 2019 година, за што е неопходно да се платат 15 долари. Популарната...

Новиот парфем “Good Girl Velvet Fatale” на Carolina Herrera!

Супер моделот Карли Клос ја загреа атмосферата со нејзиното издание во секси црвен фустан за кампањата на новиот Carolina Herrera парфем. Долгоногата русокоса позира во...

Ashley Graham ги објави фотографиите од снимањето за Vogue

Ashley Graham првиот plus size модел и жена која оваа линија ја популаризираше глобално, нè воодушеви со нејзините фотографии. Таа објави на нејзиниот Instagram неколку...

Барби издание на Кајли Џенер!

Барби куклите се инспирација на американската реалити ѕвезда и моден дизајнер Kylie Jenner во текот на целата оваа година, но Ноќта на вештерките беше...

Kaia Gerber е новиот амбасадор на YSL BEAUTY!

  Откако се појави во неколку кампањи за Saint Laurent, модеот во подем Kaia Gerber, беше прогласена за лице на YSL Beauty ... Седумнаесетгодишната Kaia Gerber позираше...

Jazzelle Zanaughtti во новта рекламна кампања на ASOS!

  Младата модна икона Jazzelle Zanaughtti блесна во новиот рекламен спот на познатиот британски бренд ASOS со наслов "My style is never finish". Оваа млада звезда во...

Манекенка која се бори против стереотипите!

  Моделот Софија Хаџипантели од Грција не им робува на правилата за убавина и на трендовите, затоа што нејзините дебели и темни веѓи ги истакнува...

Францускиот шик на Balmain здружен со Neiman Marcus!

ЕКСКЛУЗИВНА КОЛЕКЦИЈА ... Францускиот бренд Balmain ги здружи силите со Neiman Marcus и создаде ексклузивна колекција на облека. Balmain е бренд кој на модното небо е...

Епска кампања на VERSACE за есен/зима 2018!

  Новата кампања на брендот Версаче за колекцијата есен-зима 2018 година, собра дури 54 познати имиња од светот на модата. На фотографиите снимени од фотографот Стефан...

Супер моделот Gigi Hadid е заштитно лице на новите патики Freestyle...

Reebok ги претстави новите патики Freestyle Hi Nova. чие заштитно лице е Gigi Hadid. Инспирација за патиките Freestyle Hi Nova е од легендарниот модел Freestyle Hi од...