Враќање во иднината | Irina Werning (дел 1)

Irina Werning - фотограф, родена во Буенос Аирес, започна интересен проект наречен "Враќање во иднината", во кој таа зема нечија стара фотографија и ја...

Чудо на природата | Нов Зеланд

Најјужната точка на Нов Зеланд (Slope Point) е позната по своите природни убавини, но и по силниот ветар кој ги обликува дрвјата на единствен...

Топ 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела!

Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram! Мила Станоеска Мила Станоеска е фотограф аматер која преку фотографијата се релаксира од секојдневните обврски, а...

Преубави макро фотографии

Макро фотографија е фотографија снимена одблизу, обично од многу мали објекти. Интересна е бидејќи со леснотија ги лови неочекуваните и чудесни моменти кои не...

Преобразбата значи мода | Ирина Тошева

По разиграниот моден настап на последниот Моден викенд, дизајнерката Ирина Тошева со својата креативна визија за пролетно будење на вилите, спакувано во нејзината последна...

Предизвикувајќи ја љубовта на една двојка | Photographer Hal

Photographer Hal е уметничкото име на јапонскиот уметник и фотограф кој има доста несекојдневна идеја на кој начин да ја овековечи и предизвика љубовта...

Фото на денот | Попладневна дремка

Кученцето Фидел живее во куќа покрај река во Бриж, Белгија. Ова место привлекува многу туристи во текот на годината, па Фидел голем дел од...

Весел едиторијал во Дизниленд

Весел едиторијал за мартовското јапонско издание на магазинот Vogue. Anna Dello Russo не води на интересна прошетка низ најзабавното место на светот- Дизниленд, со...

Урбани летни пејсажи од F. Ludwig

Урбани пејсажи на фотографот Ludwig Favre. Доловувајќи ги сончевите денови во Los Angeles, Santa Barbara, Santa Cruz и San Francisco, серијалот не потсеќа на безгрижните летни моменти...

Повеќе од фотографии

Фотографиите на Luciano Cina не се само обични фотографии. Тој ги разубавува со илустрации кои формираат сосема нова приказна. Дури и познатите туристички локации добиваат...

Trussardi | Аристократска кучешка елеганција

Кампањите во кои модели се милениците се секогаш оригинални. Италијанскиот бренд Trussardi за новата колекција пролет/лето '14 реши да го „оживее“ хртот од своето...

Најдобрите свадбени фотографии за 2017

Дали сте слушнале за натпреварот Fearless Awards? Сајтот кој е посветен да ги слави најдобрите свадбени фотографи во светот ги сподели најдобрите свадбени фотографии за 2017....

Слатки фотографии од дечиња и животни

Ќе се согласите дека дечињата и животните се многу интересни кога се заедно. Меѓу нив постои голема љубов и вистинско пријателство. Кога си играат...

Градот на лавовите | 26 – 40 метри под вода

Изгубеното не секогаш е изгубено, ако не можеме да го видиме не значи дека не постои. Доказ за тоа е градот пронајден под вода....

Очи | Nevan Doyle

Група фотографии наречена „Очи“, дело на фотографот и графички дизајнер Nevan Doyle. Станува збор за фото - манипулација користејќи го човечкото око, а финалниот резултат е...

Познати „мамини синчиња“

Девојки време е да го прифатите фактот дека момците е поврзани со нивните мајки и дека не е толку лошо да се биде „мамин...