W Magazine | Новото кралско семејство

12 успешни жени од шоубизнисот и модниот свет беа прогласени за „Новото кралско семејство“ од уредниците на W Magazine. Naomi Campbell, Cara Delevingne, Charlotte...

Фото на денот | Небото над Санторини

За време на посетата на Ија, на бајковитиот грчки остров Санторини, авторот на фотографијата Соруш Етемад бил воодушевен од убавината на зајдисонцето. „Под совршената палета...
video

Со чоколадо против гравитацијата

Како прво: се што содржат овие фотографии, согласно течната типграфија, се е ден од една единствена фотографска композиција (доколку не верувате, погледнете го видеото)....

“Нурнати” во улогата

Феноменални фотографии кои го претставуваат моментот на судирот помеѓу водата и ликовите. Целиот проект е дело на студентите од Универзитетот за ликовни уметности во...

Фото на денот | Улична уметност во Рио

Уметник слика на ѕид во најстарата населба во Рио де Жанеиро, Providencia Favela. Муралот е дел од проектот на локална галерија. Ние сме секогаш...

Модел и активист од „анти – бричење“ движењето во кампања на...

„Superstar“ е името на есен/зима кампањата на спортскиот бренд Адидас. Главниот фокус е во моделите, уметнците, активистите и атлетичарите. Superstar патиките се дизајнирани за...

Заробени во ЗОО | Daniel Zakharov

Зоолошка градина - за децата место за забава и запознавање на многу различни животни, но за нив - тоа е затвор, место во кое...

Климатски промени | Loan Nguyen

Loan Nguyen започнува креативна задача насловена „Времето и другите природни феномени“. Фотографии на кои се претставени климатските промени со кои се соочува светот. Со...

Рефлексивна топка во фотографија | Alexandre Bordereau

Alexandre Bordereau ја комбинира својата страст за графички дизајн, фото-манипулација и фотографирањето за да создаде уникатни фотографии. Bordereau ги зема неговите фотографии направени на...

Memento Mori | Ирина Тошева

Направивте ли нешто значајно денес? Запрашајте се во секој миг на искрена среќа. Умешност е од состојбите на минливост да изградите трајно сеќавање. Насмевките...

Совршена симетрија на плажа

Германскиот фотограф Bernhard Lang направи летна колекција на фотографии кои ја прикажуваат совршената симетрија и линеарност на плажата Адриа во Италија. Чадорите за сонце...

Летечки куќи

Станбени куќи и згради во лет е проект на францускиот фотограф Laurent Chehere кој фотографира вистински куќи потоа ги прикажува на небото со што...