,,Семеен Хаос” | Kомедија на летото

Кога и да се зборува за „совршена“ двојка на големото платно, првата перцепција се Бред и Анџелина. Сосема забораваме на Адам Сендлер и Дру...

Филм: Ќе бидеме светски прваци

Од продуцентот на најгледаната српска филмска и ТВ сага „Монтевидео“, фирмата „Intermedia Network“, во кино Cineplexx ни доаѓа уште една вистинита спортска приказна посветена...

Погледнете ги овие 5 новогодишни филмови!

Иако се сомневаме дека безвременските хитови како "Сaм дома" (се разбира, само првите три дела) и "Всушност љубов" некогаш ќе ви досадат, време е...

Сериите „Фарго“ и „Транспарентно“ на Pickbox во трка за „Златен глобус“

„Оскарите“ се поделени, наградите „Еми“ се поделени, а сега конечно стигнаа вести и за номинираните за престижната награда „Златен глобус“ која им оддава признание...

MovieMarathon: Филмови кои мора да ги гледате

Одри Хепбурн вели дека се што научила го научила од филмовите. Па тогаш да ги следиме стапките на светски познатата филмска дама и да...

Во новиот стан на Дру Баримор

По продажбата на имотот во Монтесито, популарната холивудска актерка Дру Баримор по се' изгледа се одлучи својата луксузна куќа во Калифорнија да ја замени...

Првиот трејлер за Малиот Принц

Најпознатиот детски наслов со најфилозофска содржина на светот доживува своја нова екранизација - „Малиот принц“ кој оваа година наполни 71 година сеуште си стои...
video

World War Z | Пост – апокалиптична борба

Гери Лејн, вработен во Обединетите Нации во  постојана трка со времето и судбината се обидува да најде начин да го спречи социјалниот колапс и...

Митот разбиен – Џек не мораше да умре

Популарните ТВ научници, познати како разбивачи на митови „MythBusters“ докажаа дека ликот на Ди Каприо во  Титаник можел да преживее. Сцената на Титаник во...

Ретро еколошки телевизор

Ретро стилот е повторно во мода. Доколку имате стар телевизор и сакате да го вклопите некако во ентериерот, еве неколку еколошки решенија кои ќе...

[Филм] Утреземја: Светот потаму

Новата научна-фантастичната авантура со Џорџ Клуни и Брит Робертсон пристигна на големото платно. Врзани со заедничка судбина, паметна и оптимистичка тинејџерка која е љубопитна за...

Бебе во познати филмски сцени

Lilly и Leon Mackie се креативни родители кои прават реконструкција на сцени од филмови заедно со нивното бебе, Orson. Користат картонски кутии за да...

Првиот трејлер за филмот посветен на Мајкл Џексон

Биографскиот филм посветен на последните години од животот на култниот поп пејач носи наслов "Searching for Neverland" и треба за прв пат да се прикаже...

The Skin I Live In (2011)

Брилијантен пластичен хирург создава синтетичка кожа отпорна на сите видови повреди и оштетувања. Неговиот експеримент е мистериозна жена која го крие клучот на неговата...

[Филм] Спектра

Дваесет и четвртата по ред филмска авантура на најпознатиот таен агент. Криптирана порака од минатото го испраќа Бонд на пат за да ја открие злобната...

Мини-бар за мини-реално шоу

Piip Show-то е тримесечна програма во живо, чија сцена е мини бар полн со храна за птици. Проектот е направен од страна на фотографот Magne...