Ви ја откриваме тајната на убавината на јапонските жени

Јапонските жени се познати по својата витка линија која што ја имаат и во  подоцнежните години, а треба да го споменеме и фактот дека...

Предлози за празнична шминка

Останаа уште многу малку денови од старата година. Веројатно веќе сте направиле план каде ќе прославите на 31ви. Откако сте одлучиле каде, на ред доаѓа...

Подгответе ги вашите стапала за отворени чевли

Се приближуваат летните денови и сезоната на отворени чевли и сандали. За да изгледате убаво, неопходно е да ги подготвите вашите стапала. Еве што...

Безвременската боб фризура

Зошто да одберете боб фризура? Затоа што е едноставна, одговара на сите облици на лице и на секој тип на коса. Погледнете ги варијантите кои...

Лакови за нокти кои ќе се носат ова лето!

Есента 2009 ја обележа Шанеловиот жад - лак за нокти. Секоја позната светска дама ја носеше. Сега повторно се враќа како хит за ова...
video

Dior | Златен Божиќ

Версај, ноќта пред Божиќ. Величенствената палата во зима како инспирација за празничната колекција за убавина од Диор. Нијанси на топло злато, замрзнат бисер и...

Дали би сакале барем еден викенд да се чувствувате како Италијанки?

Драги мои дами, дали би сакале барем еден викенд да се чувствувате како Италијанки?! Италијанските жени важат за едни од најубавите жени во светот, а...

Dolce & Gabbana инспирирани од Моника Белучи

Италијанската убавица Моника Белучи беше инспирација за новата колекција кармини од Dolce & Gabbana која се состои од најжешките нијанси за оваа сезона кои...

Црвени усни кои блескаат ќе го одбележат крајот на годината!

Заборавете на сè што знаете за црвените усни, бидејќи Pat McGrath и Bella Hadid имаат сè што ви треба за оваа Нова Година и...

Harvy Nichols | Нов луксузен салон за убавина во Лондон

Познатата лондонска стоковна куќа ја оплемени својата понуда со нов центар за убавина, Harvey Nichols Beauty Lounge. Центарот е сето она што една жена може да...

Дали сте опседнати со вистинските работи?

Повеќето жени се најверојатно повеќе опседнати со акна која се појавила на  нивното лице, лошата фризура или нивниот задник, отколку што се загрижени за...

Најубави четки за шминка со металик опашка на сирена!

The Mermaid Salon, австралиски бренд кој со помош на трансформација на коса и шминка ги претвора жените во сирени, неодамна ја лансираше линијата четки...

Рицинусовото масло: вашиот нов сојузник за убавина!

Природните производи се неопходни кога станува збор за грижата на целото тело, а особено за косата и лицето ... Од кокосовото масло до маслото од...

Најскапиот парфем на светот Bvlgari Opera Prima е продаден!

Реномираниот италијански луксузен бренд Bvlgari, скоро го продаде својот најскап парфем Bvlgari Opera Prima, по цена од 250.000 долари ... Како што можете да претпоставите,...

Пролетен тренд | Бои на кармини

Пролетта е идеално време за нова фризура, нов парфем, па зошто да не и нов кармин? За вас одбравме неколку нијанси кои ќе бидат...

Chanel Spa | Симбиоза на раскош и убавина

Првиот Chanel Spa во светот конечно ги отвори вратите за посетителите. Долгоочекуваното катче за убавина се наоѓа во култниот „Риц" во Париз, кој исто...