Најскапиот парфем на светот Bvlgari Opera Prima е продаден!

Реномираниот италијански луксузен бренд Bvlgari, скоро го продаде својот најскап парфем Bvlgari Opera Prima, по цена од 250.000 долари ... Како што можете да претпоставите,...

5 видови на храна која и помага на кожата да се...

Првиот и најважен чекор да се заштитиме од штетните сончеви зраци е редовна и обилна примена на креми и лосиони со висок SPF - но, што ако ви кажеме...

Трендови на убавина кои ќе владеат во 2018 година!

Список на трендови за убавина во 2018 година! Сјај на усните, pixie фризури, молив под очите,  се само некои од трендовите кои ќе владеат во 2018...

Некогаш и сега

Ова се топ моделите кои во 90-тите години беа во зенитот на својата кариера. Ако ги споредите фотографиите од некогаш и сега ќе видите...

Нова Elie Saab ода на женственоста!

  Elie Saab го  претстави новиот мирис наречен “Girl of Now Forever”. Главните улоги во кампањата им се доделени на Хана Фергусон, Кристин Фросет и Јасмин Даниелс....

Пилинг за целото тело од остатоците по утринското кафе!

Кафето е меѓу најчесто консумираните пијалоци во целиот свет Многу луѓе од кога ќе го испијат кафето, талогот го фрлаат, а не знаат дека истиот...
video

Dior | Златен Божиќ

Версај, ноќта пред Божиќ. Величенствената палата во зима како инспирација за празничната колекција за убавина од Диор. Нијанси на топло злато, замрзнат бисер и...

Кои третмани се прават пред одмор?

Има мал милион работи што треба да ги направите пред вашиот летен одмор  ... Иако секоја година со нетрпение го очекуваме одморот, тој секогаш се...

Кадравите шишки се нов тренд на убавина!

  Кадравите шишки се апослутен хит оваа година. Зголемената популарност на кадриците во 2019 година, може да се препише на фактот дека жените сакаат да изгледаат...
video

Сјај за усни од Диор

„Бојата е неопходна за убавина. Карминот е задолжителен моден додаток.“ Daphne Groeneveld во рекламата за  новата палета сјаj за усни "Dior Addict Gloss Funny Lips" достапен во...

Chanel | Coco Mademoiselle парфем

Keira Knightley повторно како заштитно лице за Coco Mademoiselle парфемот за оваа пролет од Chanel. Новото рекламно видео во Џејмс Бонд стил е во режија...

Убави и во зима

Како што се намалуваат температурите, станува потешко да се негуваме бидејќи на лицето и на телото им е потребна дополнителна нега. Затоа, одвојте неколку...

Тренд | Кармини во светли бои

Корални, црвени, розови и слични светли, но смели бои на кармини се задолжителни оваа сезона. Обично се комбинираат со не многу нагласени очи, иако...

Здрава храна за време на диета и спротивен ефект!

Верувале или не, и најздравите видови на храна можат да имаат спротивен ефект, за време на диета ако не се подготват на одреден начин,...

“Summer Shine”- нова колекција на шминка од Dolce & Gabbana

Dolce & Gabanna ја претставија новата колекција на шминка со наслов "Summer Shine", инспирирана од модрото небо и прекрасните острови во нивната родна Италија....

Кога мажите носат накит

Дали е тоа нешто што ги привлекува мажите, начин да ја изразат својата индивидуалност или можност да го покажат својот статус? Облеката не го прави...