Пролетни трендови на фризури

Пролетта е веќе на прагот. Доколку сте планирале да промените нешто во изгледот, сега е одлично време да го сторите тоа. Одберете си некоја...

Убавината според хороскопот

Хороскопскиот знак влијае на нашиот карактер, љубовните врски, работата и здравјето, а исто така влијае и на убавината. Дознајте како во продолжение. Овен- Драматичен изглед Припадничките...

Се туширате наутро или навечер? Разликата ќе ве изненади!

Обично, времето на туширање го бираме од практичност причини, (на пример, кога не можеме да се разбудиме во раните утрински часови, се тушираме ноќта...

Трикови за совршена коса

Косата е еден од најважните женски атрибути. Нејзиниот изглед може потполно да ве промени, да ве разубави и да ве направи попривлечни. Но, понекогаш...

Како правилно се нанесува парфем и како секогаш да мирисаме убаво!?

Колку пати ви се случило да ставите парфем и веќе после еден час  да не го чувствувате?! Мислевте дека можеби се работи за погрешен...

Астрологијата и шминката: Какви бои ви стојат?

Дали некогаш сте помислиле дека ѕвездите играат улога во тоа каква шминка ви стои, а каква не? Ние ви ги откриваме тајните на хороскопот...

Маслиновото масло во светот на убавината

Во последниве десетина години наголемо се зборува за важноста на маслиновото масло во светот на убавината, но всушност тоа започнало да се користи за...

Најдобриот парфем според хороскопскиот знак

Не можете да се одлучите кој е вашиот препознатлив мирис? Дозволете им на ѕвездите да ви го откријат одговорот. ,,На нашата индивидуалност влијаат неколку знаци,...

Топ 10 женски парфеми за пролет

Пролетта е веќе тука. Топлите денови се идеално време да се ослободите од тешките, зимски мириси и да си пронајдете нов, омилен пролетен парфем...

Хит машки фризури

Ќе се сложите дека фризурата е една од најважните компоненти од целокупниот изглед и стил на еден маж, па веројатно затоа и треба да...
video

Брзи и лесни фризури

Секоја жена сака да се дотерува. Но, сите си имаме утра кога сме ненаспани, а кога ќе помислиме па колку време и енергија ни...

Лак за нокти според хороскопскиот знак

Ако верувате во ѕвездите, испробајте некои од следниве бои на лакови. Тие ќе ви помогнат да го изразите својот шарм и да го истакнете...