Најмагичните зимски дестинации

На прагот на зимата, вреди да се потсетиме зошто за најмагична од четирите сезони се смета токму ова доба од годината. Ако сакате да го...

Чудесни места во Италија

По прошетката низ најмагичните сцени долж волшебната Австрија, овојпат патуваме до чудесните дестинации на прекрасната Италија. Дел од нив се светски познати градови и туристички...

Најопасниот базен во светот

Најопасниот базен во светот - Ѓаволскиот базен е сместен во Замбија кај Викториините Водопади. Додека се капете во базенот, водата која минува покрај вас...

Најубавите пекари во светот

Патувањата секогаш примамуваат со авантурата која ја носат сами по себе, бесконечните долги прошетки кои се инспирација, попратена со многубројни воздишки. Постојано фотографирање на...

Од остров купен за 15 000 долари до едно од најубавите...

Мора да се прашувате, во што е финтата -  нема да верувате, се е по правила!Мелита Kолумандас Хантер и нејзиниот сопруг Рори, малиот приватен остров го направија во...

Чудесни места во Франција

По прошетката низ најубавите локации долж Италија, овојпат патуваме до магичните дестинации на романтичната Франција. Од елеганцијата и аристократскиот сјај на градовите, па се’ до кантри идилата со која...
video

10 италијански специјалитети кои ги обожаваме

Италија, Италија, Италија... Земја на слободниот, опуштен начин на живот. Каде се роди ренесансата. Каде цути модата. Каде архитектурата е бесмртна. Каде храната е повеќе...

Најинспиративните кафулиња во светот (2 дел)

Не можејќи да ја спречиме постојаната потреба на кофеин (потреба, бидејќи зависност е многу силен збор ;)), ја продолжуваме листата со најинспиративните кафулиња во...

Куќа на изгрејсонцето

Постојат чудесни места на Земјината топка, за кои е тешко да поверувате дека вистински постојат. Меѓу нив со сигурност се вбројува и прекрасната вила...

Живописното Алберобело

Алберобело е мало питорескно гратче кое се наоѓа на југот на Италија. Припаѓа на покраината Апулија и е во рамките на градот Бари. Познато...

Белиот остров | Миконос, Грција

Миконос e грчки остров кој мами воздишки со својата убавина, божествените глетки, космополитскиот дух и врвниот ноќен живот. Ужива интернационална репутација како рај за...

Хотел за сонувачи | Aqua Luxury Suites

Добредојдовте во Санторини! Добредојдовте на рајскиот грчки остров на хедонистите, романтичарите и сонувачите. Aqua Luxury Suites е мал бутик-хотел со 5 ѕвездички, сместен на...