Откријте ја убавината на Chefchaouen (Синиот град) во Мароко!

  Chefchaouen е магичен син град во Мароко, дестинација која датира од 1471 година. Тесните улички водат кон калеидоскопот од живописни сини нијанси и тивкиот...

Град кој треба да се посети Cádiz -Шпанија!

Cádiz се смета за најстар постојано населен град во Европа. Сега тоа е вистински антички центар, речиси целосно опкружен со вода и е вистинска...

Dream Eclipse – најексклузивната соба на Малдивите!

  Дали некогаш сте посакале да ја поминете цела ноќ на плажа гледајќи ги ѕвездите, додека ве релаксира звукот на брановите? Па, еве ја вашата шанса...

Есенска идила во 6 прекрасни градови на Европа!

Патувањето низ Европа на eсен, значи помалку топли денови, идилични временски услови и подобри цени, заедно со спектакуларениот пејсаж на есенските бои. Многумина сметаат...

Урбани дестинации за кампување!

  Notel - Мелбурн, Австралија Лоциран на покривот на еден паркинг во Мелбурн, Австралија, Notel ви нуди луксузно кампување и искуство какво досега...

10 мали градови во Европа кои навистина вреди да ги посетите!

Мали градови во Европа кои навистина вреди да ги посетите  Динан, Белгија Градот Динан, сместен помеѓу реката Meuse и неговата тврдина нуди преубав поглед од тврдината...

Незаборавно бајковито искуство во Castell Son Claret, Мајорка!

Сместен во подножјето на планините Tramuntana на Мајорка, само неколку минути оддалеченост од прекрасното островско село Es Capdella, Castell Son Claret е спектакуларно одморалиште, каде...

 Шарената планина Serrania Del Hornocal е обоена со 11 бои!

Планинскиот синџир Hornocal Mountain Range во Аргентина е туристичка атракција заради својот неверојатен изглед. Serrania Del Hornocal се наоѓа во близина на градот Humahuaca во провинцијата Jujuy...

Volante Vision – луксузни авион на брендот Aston Martin!

Британскиот бренд Aston Martin неодамна го освои светот со својот најнов проект за иновативни и луксузни авиони со можност за вертикално полетување ... Новиот луксузен...

Уникатни дестинации за венчавки!

Крајот на летото и почетокот на есента, обично се термините што идните младенци ги одбираат за венчавки и свадбени церемонии. Во последните децении, исклучително популарни...

Поранешниот дом на Пабло Ескобар е претворен во луксузен ресорт!

  Ако сте расположение за патување во Мексико, поточно во Тулум, сега можете да престојувате во хотел кој некогаш бил една од куќите во сопственост...

Плимата и осеката на Le Mont Saint-Michel!

  Мон Сен Мишел (француски: Le Mont Saint-Michel; буквално: Планина Сен Мишел) — остров и општина во Долна Нормандија, Франција. Се наоѓа на околу еден километар од северозападниот брег на земјата, на...

Урбано кампинг искуство!

Со поглед на езерото Мичиген, хотелот Gven во Чикаго, нуди неверојатно луксузно искуство. Стилот на хотелот е луксузен, нуди полн конфор и удобности како што се:...

Манарола град како од бајките!

Манарола - Италија Постојат градови кои изгледаат како од бајките. Гратчето Манарола се наоѓа на брегот на Лигурското Море, ракав на Средоземното море и датира од 1338-та...

Бермуди – рај со скриени плажи!

Бермуди, Бермудски Острови или Сомерски Острови, e прекуморска територија на Обединетото Кралство во северен Атлантски Океан, која се наоѓа околу 975 km од брегот на САД. Територијата се состои од околу...

Молокини – светски позната туристичка дестинација со кристално сина вода!

Малиот остовски рај се наоѓа во Хаваите, во близина на Мауи. Ова е Молокини, светски позната туристичка дестинација, со кристално сина вода и ретки...