Музикотерапија- совршен духовен метод за постигнување на внатрешна хармонија

Лекување или терапија со музика се  нарекува музикотерапија, област која датира уште од времето кога живеел големиот гениј Волфганг Амадеус Моцарт. Неговите дела и...

****СРЕЌНА НОВА 2019 ГОДИНА*****

Новата година нека биде година на поголеми наши и ваши успеси! Многу здравје, радост, љубов и успех во НОВАТА 2019 година, ви поскаува тимот на...

Поучни цитати изречени од убавата Моника Белучи!

Таа е една од најубавите и најпосакуваните жени во светот. Моника Белучи, италијанска актерка, како што многумина ја нарекуваат модерна божица. Нејзината појава никого...

Неколку причини зошто да патувате заедно со Вашиот миленик!

Може да се каже дека ја фаворизираме идејата за чување миленик, па затоа решивме да Ви дадеме неколку причини за патување со Вашиот најдобар...

Девојката и нејзината протетска нога околу светот

Се е околу тоа како си ја поставуваме перспективата на животот. Една навистина ведра девојка по своето дипломирање одлучува да направи патување околу неколку познати...

Alike | Живот во боја

Краток анимиран филм за тоа колку е важно да си ги оствариме нашите желби. https://www.youtube.com/watch?v=kQjtK32mGJQ Модерното општество секојдневно ни наметнува рутина, живеење по шаблон, без критичко...

8 работи кои среќните луѓе ги прават секој ден!

Дали сте размислувале за тоа што вистински ве прави среќни? Во продолжение прочитајте ги 8-те мали тајни и трикови, кои среќните луѓе ги прават секој...

Моќта на зборовите | Xandria Ooi

Сите ние имаме право на свој став. Нашите мисли се само наши и ние самите одлучуваме како ќе се однесуваме. Секој наш збор, секоја...

Сирените мразат пластика – моќна кампања на канадски фотограф!

Истражувањата велат дека до 2050, во водните површини ќе има повеќе пластика отколку риби. Воден од силни мотиви, канаѓанецот Бенџамин вон Вонг ја користи...

7 важни навики на продуктивните луѓе!

Како да бидете продуктивни? Тоа е она што сите го сакаме - во секоја фирма постојат луѓе кои ни се чинат дека во се успеваат...

Џејн Фонда за Vogue во 1979тата: Фитнес совети кои важат и...

Оскаровката и активистка на 21 овој месец го прослави 79от роденден. Но таа е жив пример за точноста на фактот дека не е важно...

11 жени кои го промениле светот!

Жената низ векови и векови мачно се борела за своето место под сонцето. Омаловажена и обесправена, таа жестоко ги барала своите, не женски, туку...

#MotivationalMonday: Кратка приказна за чајот и како да живееме поисполнето

  Динамиката на нашето функционирање во 21от век става стеги и врши притисок врз нашето живеење во 21от век. Забораваме да живееме во вистинската суштина на...

Beyoncé наполни 35 години – 5 најдобри мотивирачки цитати од неа!

Најголемата светска поп sвезда и дива Beyoncé го прослави својот 35. роденден, на врвот на својата моќ како музички изведувач, модна икона, мајка и...

Како да победите во расправија?

Динамичното темпо на дваесет и првиот век става на дневен ред многу прашања кои попримитивниот човек никогаш не би си ги поставил себеси или...

Особини кои ги поседуваат убавите жени

Жените заради убавината чинат се што е во нивна моќ само за да го достигнат "волшебството" на овој магичен збор. Да, драги мои дами...