Твидот е најмодерниот материјал оваа есенска сезона

  Оваа есен апсолутно ќе доминира најфиниот елегантен тренд кој во секунда им дава на жените скап и отмен изглед, толку практичен за студените денови...

Ова лето носиме црвени фустани!

  Во летните месеци ви предлагаме да ја разбудите „сењорита“ во вас и да изберете долг црвен фустан со карнери. Моделите со високи зарези и голи...

Бермудите се апсолутен хит на сезоната!

  Ерата на жешки панталони се чини заврши и бермудите повторно се во мода ... Панталоните кои завршуваат на средината на бутот или малку над...

22. Моден Викенд Скопје од 1 до 3 октомври во Јавна...

FWSK и ONLYAFEW најавуваат реномирани дизајнери, како и нови иновативни таленти од нашата земја и странство, што ќе се претстават во рамки на тридневниот...

Папучите Birkenstock на Louis Vuitton се нашиот фаворит за ова лето!

На многумина, споменувањето на папучите Биркенсток им ја крева косата на главата. Сметааат дека не се привлечни, а некои девојки велат дека не би ги...

Снежна мода

Студеното време и снеговите не се пречка да изгледате убаво и модерно. Ви претставуваме неколку изгледи совршени за ова време.

Колекцијата на Лив Тајлер за Belstaff

Актерката Лив Тајлер неодамна ја претстави соработката со британскиот бренд Belstaff. Станува збор за колекција на облека и обувки креирани од шармантната Лив. Колекцијата...

Безвременскиот Сааб

„Јас не сум само моден дизајнер, јас имам визија на еден претприемач, бизнисмен.“ – Ели Сааб Тоа може да го рече повторно, бидејќи денес, 46-годишниот либиец води...

Ако носите црна облека во текот на летото, бидете заводливи како...

  Поранешениот „ангел“ во центарот на Њујорк! Кога надвор е +30, носењето црна облека не е најдобра идеја. Сепак, постојат опции и за љубителите на...

Diane von Furstenberg | “Писателски блок”

Diane von Furstenberg за презентација на колекцијата за оваа сезона ја ангажира внуката на познатата режисерка Софија Копола, Џиа Копола за ова 4минутно филмче...

Tommy Hilfiger – пролет/лето 2018!

За пролет/лето 2018 година, Tommy Hilfiger и популарниот модел Gigi Hadid предлагаат модни комбинации инспирирани од облеката на професионалните возачи во  автомобилската индустрија. Во прашање е...

5 најголеми трендови на чанти за лето 2016 година!

Не е тајна дека последниве неколку години во светот на чантите и торбичките, владее минималистичкиот стил, чисти линии, минимално метал, како и црната боја....