Нај шик рамни чевли кои се повторно во мода!

Рамните чевли се повторно хит во модната индустрија! И нема да ве излажеме - многу сме среќни поради тоа. Практични се и модерни, така...
video

Diane von Furstenberg | Низ стакло

Најновата колекција пролет/лето 2013 на Diane von Furstenberg презентирана на Њујоршката Модна недела преку очите на луѓето кои се заслужни за тоа- стилистите, моделите и самата...

Втор дел | Глобална улична мода

Барселона, Братислава, Мексико, Токио, Оукленд, Рио де Женеиро се само дел од градовите од кои ви го претставуваме вториот дел од уличната мода. Инспирирајте...

Романтични и разиграни пролетни модели на кошули

Иако сеуште сме затворени по дома, тоа можеби не е причина да не ја надополнувате вашата гардероба со нови стилски парчиња. Кога станува збор...

Гумените папучи од 90-тите ова лето се вратија во голем стил!

Гумените сандали кои ги носевме како деца и кои не заштитуваа од острите камења, морските ежови и сите други "проблеми" со кои можевме да...

Ексклузивна Versace колекција за Riachuelo

Модната куќа Versace изработи ексклузивна колекција женска облека и модни додатоци за бразилската стоковна куќа Riachuelo. Како заштитно лице се појавува прекрасната Андриана Лима....

Dioriviera Cruise 2020: Живописни бои и смели отпечатоци!

  Колекцијата содржи шарени парчиња на чанти и живописна облека… Пред новогодишните празници, Диор ја претстави својата капсула колекција Dioriviera, во која се претставени парчиња дизајнирани...

Креирајте модерен стил со кломпи во главната улога

Клопмите се вратија на сцената - не како актуелен тренд, туку би требало да станат главни обувки на летната сезона. Сите знаевме дека кломпитете ќе...

Bubble плетенки – најмодерна фризура за која ви требаат 5 минути!

Ова е најмодерната фризура на претстојната сезона! „Bubble braid“ - ("Меур плетенка") - оваа модерна фризура комбинира "коњска опашка" и плетенка и не само што...

Детска есенска колекција на `ZARA`

ZARA WANDER & WONDER e новата модна колекција на познатиот моден бренд за најмладите која беше преставена на бајковит начин кој можеби денеска е...

Плетени фустани: како се комбинираат оваа сезона!

Безвременските плетени фустани се потврдени како најголем тренд за зимата ... Постојат безброј модели - од едноставни кои се совршени за дома, до софистицирани верзии...

Salvatore Feragamo – одушеви со новите креации!

Дизајнерот Salvatore Feragamo, откри дека неговата нова линија се стреми да ја одрази богатата разновидност на светот во кој живееме. „Сакав да ја претставам...