Ева Мендес за Vogue Eyewear

Ева Мендес, по Gisele, Daria, Kate, е новото заштитно лице на колекцијата очила за 2013та година на Vogue Eyewear. Различни стилови, за различни вкусови....

J.W. Anderson за Versus Versace

По Cristopher Kane, младиот британски дизајнер J.W. Anderson е задолжен за повторно „заживување“ на Versus линијата на Versace, првата линија на Донатела, за која...
video

Летната колекција на Rihanna за River Island

Rihanna дизајнира летна колекција за River Island. Kолекцијата се состои од спортски маици со фотографии од нејзината најдобра пријателка и фотографка Melissa Forde, "gangsta" цветни...

Oysho | Бели ноќи

За денот на свадбата, девојките најчесто поминуваат денови и месеци одбирајќи го својот фустан. Но, второто основно парче е и долната облека за најважната...

Cara Delevingne | Млада „бунтовничка“

Cara Delevingne (родена 8.1992) е британски модел, внука на познат англиски престолонаследник Sir Jocelyn Stevens. Со моделство започнала во 2009та година, како дел од Storm...

NikeiD & Liberty of London | Патики по свој вкус

NikeiD во соработка со Liberty of London ви овозможува да издизајнирате патики по свој вкус, благодарение на Capel и Pepper принтовите и големиот спектар...

Машки тренд | Часовник во боја

Се' е во деталите. Внесете боја во својот изглед со часовник во боја. Низ продавниците има голем избор на часовници. Може и да се...

Обвиткајте се во книга | Vol.2

Наратор во жалење, вечна непребол и репетиција на „Nevermore!“ - симболика на едно црно сушстество, во црната ноќ со црно срце поради љубовно страдание....

Едиторијал | Шик скара

Шик едиторијал за мајското издание на италијанскиот Vogue. Фотограф Miles Aldridge, модел Anmari Botha, стилист Alice Gentilucci.

Stradivarius | Син рај

Романтично бегство на некој егзотичен остров и пријатен одмор во син рај е темата на летната кампања на Stradivarius. Зависно вашиот стил, одберете меѓу...

Burberry | Очила и музика

Burberry за новата колекција очила "Spark" ја продолжува својата кампања промовирајќи три нови музички бендови: Coastal Cities, The Night VI и Broken Hands. Колекцијата...

Моден тренд | Очила со огледални стакла

Да се одбере правиот облик на очила за сонце е голем предизвик.  Еден од "must have" деталите за оваа сезона, без разлика на формата...

Едиторијал | Физичко

Едиторијал за мајското издание на L'officiel Paris , низ Рио со спортски дизајнерски парчиња. Модели Jeisa Chiminazzo , Silas Albuquerque, Matheus Blose, Guilherme Bravin,...

Кучиња модели

Онлајн бутикот Avenue 32 за презентација на својата нова колекција модни додатоци соработуваа со 5 кучиња кои одлично се снајдоа во улогата на модели....

Едиторијал | Viva la vida

Agnes Sokolowska во едиторијалот "Viva la vida", инспириран од Frida Kahlo, фотографирана од Sandrine & Michael за мајското издание на италијанскиот магазин Amica. Стилист...

Фетиш книги | Paweł Fabjański

Paweł Fabjański е моден фотограф од Варшава, Полска. Податок кој ништо не Ви значи доколку не појасниме дека неговата последна фотосесија во соработка со...