Ирина Шајк во рекламна кампања за Zimmerman Resort 2021!

  Ова лето беше исклучително невообичаено. Поради ограничувањата, многумина не можеа да одат на море и целосно да уживаат во азурната вода и топлиот бел...

Valentino претставува нова колекција со благородна цел!

Хуманитарна иницијатива за болницата Лазаро Спаланзани во Рим За својата колекција „Valentino есен / зима 2020/21“, познатиот бренд ја претстави кампањата #ValentinoEmpathy, кампања и линија...

Капут кој ќе влезе во историјата: жолт и со реси!

Овој капут се појави оваа сезона и веќе го доби префиксот „култен“. Еден од водечките трендови на есенската сезона се дефинитивно ресите. Разиграните реси даваат...

Модно патување со „VOYAGE“ на Стефанија Насеска

Откако премиерно ја прикажа во рамки на дваесет и второто издание на Моден Викенд Скопје, познатата македонска дизајнерка ја пресели новата колекција на повеќе...

Главната нијанса на есента 2020 година е светло сива!

И кралицата Летиција така мисли ... Шпанското кралско семејство ја продолжува официјалната посета на Австрија, каде ден пред тоа ги доделија најпрестижните национални награди од...

Дуксерите со качукла оваа есен се комбинираат: со класично одело до...

Парче облека кое некогаш беше резервирано исклучиво за тренинг и лежерни дружења, а со текот на времето стана неизоставен дел од гардеробата на секоја...

Трендот на „Chunky“ патики продолжува и оваа есен!

Дизајните кои потекнуваат директно од деведесеттите години се уште се на бранот на популарноста. За оваа сезона предлагаме модели во неутрални нијанси кои одлично се...

Паф ракави – совршен детаљ за оваа есен!

Балон или паф ракави - детаљ кој ќе ги направи вашите есенски џемпери и кошули посебни: еве ги моделите кои веднаш мора да ги...

Louis Vuitton: есенски новитети!

  Оваа есенска сезона, Louis Vuitton одлучи да ја прошири својата иконична колекција Monogram Empreinte, со помош на две нови двотонски верзии на најпопуларните чанти...

Најмодерни чизми за сезоната есен/зима 2020!

Првите студени денови веќе нè освоија, па сите брзо ги заменивме лесните летните кошули со есенски јакни, шалови и други топли парчиња. Сепак, иако...

Камел капут – за совршен и елегантен изглед!

  Камел капутот е вистинска институција во однос на облеката. Благодарение на неговата голема сестраност, тој е совршен за елегантен изглед и успева да го додаде...

Зелени нијанси во колекциите есен / зима 2020/2021!

Глобалната пандемија и природните катастрофи ги принудија луѓето внимателно да го следат светот околу нив, а модните куќи ја удвоија оваа важна порака на...