Каролина Херера: Карнери, рози и вртоглави волумени!

  Освежувачка колекција! Пролет, лето, есен, зима - Тимот на Каролина Херера работи без оглед на сезоната. Секоја колекција на овој бренд е преполна со најсветли...

Модна недела во Њујорк: 30 модни стилови!

Модна недела во Њујорк ... Додека многу дами се подготвуваа за церемонијата, доделување на наградите „Оскари“ во сончевиот Лос Анџелес, други модни дизајнери се подготвуваа...

Пролетен хит!

Вирџини Вијар, која ја презеде функцијата креативен директор на Шанел по смртта на Карл Лагерфелд, по неколкумесечна работа докажа дека може да создаде впечатливи...

Бела боја – кралица меѓу боите, дури и во зима!

  Белата боја ја одразува елеганцијата и ги раздразнува убавите свежи вибрации кои ве прават да изгледате елегантно, гламурозно, софистицирано и секогаш трендовски. Ако се појавиме...

Три шик брендови кои по кои лудуваат модерните девојки!

Водечките брендови од светските писти, Desigual, Guess и Liu Jo имаат свои продавници и во Скопје. Брендовите за кои се зборува низ целиот свет и...

Џенифер Анистон, заводлива дива на фотосесија за „Interview“

Џенифер Анистон зачекори во шестата деценија од животот. Славната актерка од серијата „Пријатели“ го одбележа 51-виот роденден со заводлива фотосесија за списанието „Interview“. Модни куќи како...

Купете токму сега – 9 модни трендови за пролет/лето 2020 година!

Деветте најдобри пролетно / летни трендови за 2020 година. Ви помагаме да дознаете што ќе биде популарно, за да можете да ја подготвите вашата листа...

Најубавите фустани на доделувањето Оскар 2020!

  92-то доделување на наградите Оскар се одржа синоќа во Холивуд, наградувајќи многу актери со златна статуетка. Но, ние воедно ги пратевме и фустаните во...

8. Модна ноќ на невести во Скопје: Што понудија дизајнерите за...

Најгламурозната прослава на љубовта се одржа по осми пат во метрополата, пружајќи им единствена прилика на сите идни младенци, детално да си ја испланираат...

Луксузни торби со потпис на Balmain!

  Еден од најомилените дизајнери на славните Olivier Rousteing, одамна започна да се здружува со познати личности од светот на модата, филмот и музиката. Сите во...

Сопственикот на „Victoria’s Secret“ во преговори за продажба на најпознатиот бренд...

  Милијардерот Les Wexner, сопственик на „Victoria's Secret“ наводно е во разговори за продажба на познатиот бренд за долна облека. Неговата компанија L Brands во средата забележа...

Модна ноќ на невести во Скопје: Македонски блогерки во венчаници од...

Свадбените фантазии на познатата инфлуенсерка Никица Ацева и моделот и блогерка Ангела Ѓоргиева станаа реалност, во пресрет на гламурозниот настан што ќе се одржи...

Z Zegna: Нова колекција со тема личност и индивидуализам!

Италијанскиот моден бренд Z Zegna ја примени темата „личност и индивидуализам“ во својата колекција „Есен / зима 2020“… Нивната нова колекција се карактеризира со свеж...

Нова модерна колекција на очила!

10-ти февруари е резервиран во календарите на модните познавачи за увид во најочекуваната модна соработка оваа сезона, ексклузивна колекција на очила дизајнирана од KLISAB,...

Мода со мириси: Fendi престави чанта која убаво мириса!

  Мода, со мириси. Fendi ја освежи својата иконска чанта Baguett, овој пат со мирислива кожа. Познатата модна куќа се здружи со парфимерот Fransis Kurkdian, кој ја...

Naomi Campbell e sвезда во новата кампања на Vivienne Westwood!

  Иако дизајнерката и моделот соработуваат повеќе од 30 години, ова е прв пат Naomi да биде sвезда на кампања за Vivienne Westwood. Поминаа 33 години од првата...