Зелена витаминска бомба за енергија преку цел ден!

Зелена витаминска бомба Сите знаеме дека зелената боја во исхраната значи многу здравје и сила за извршување на дневните обврски. Еве еден smoothie рецепт, одличен за...

Нова хит диета со банани!

Оваа хит диета е многу популарна, а нејзиното основно правило е да јадете банани за појадок со една или две чаши со млака вода. Една...

Десет исклучително здрави намирници!

Добро избалансираната исхрана, заедно со физичката активност е основа за добро здравје. Здравата исхрана вклучува конзумирање на висококвалитетни протеини, јаглени хидрати, здрави маснотии, витамини, минерали...

5 природни маски за здрава и убава коса!

5 природни маски за здрава и убава коса Секоја жена посакува нејзината коса да има посебен сјај и нежност, да биде здрава и убава, меѓутоа...

Како до бели заби на брз и едноставен начин!

Како до бели заби на брз и едноставен начин Популарната изрека вели: „Насмевни се и светот ќе се насмевне со тебе“. Нема сомнение дека убавата...

Зошто треба да јадеме ананас?

Ананасот е неопходна храна во текот на летото, но исто така и за време на другите сезони. Ананасот е одличен за колачи, овошни салати и...

Здрав корнер: Диета која позитивно влијае на вашиот мозок!

Диета која ве прави потенки и поумни во исто време? Да, навистина постои! Со оглед на тоа што дозволената храна е со малку калории, туку...

Пет причини зошто не треба да ги избегнувате јагленохидратите!

Совршено е здраво да уживате во јаглените хидрати кои ги сакате, се подразбира во здравите - тие од цели зрна.  Пет причини зошто не треба...

Растенија кои треба да ги има секој дом!

Кинески долар Ова растение сака светли места, но без директна сончева светлина. Што се однесува до наводнувањето, доволно е еднаш добро да се полие со...

Како да се отстранат флеките на кожата!

Пигментацијата често се јавува како резултат на изложеност на сонце, а најчесто флеките се појавуваат на рацете и грбот. Кожата на рацете е најмногу изложена...

Зошто треба почесто да јадеме диња?

Едно од омилените летни овошја - дињата, не само што е идеална за хидратација на организмот, туку исто така и за здравјето. Вкусни и ароматични,...

Здравствените придобивки од консумирање на хељда!

Хељдата е позната како сојузник за добра меморија и виткост. Хељдата потекнува од централна Азија, богата е со калиум, фосфор, магнезиум, цинк, калциум, железо и...

Коктел од есенцијални масла – против анксиозност!

Коктел од есенцијални масла Овој коктел врз основа на етерични масла помага да се ослободи тензијата, особено кај луѓето чиј секојдневен живот често го следи...

Коктел за инстант олеснување од стрес и замор!

  Нане коктел со круша Овој пијалок ќе ви помогне не само да се ослободите од сите негативни чувства, туку и да го подобрите вашето расположение....

Природна хранлива маска која ќе ја регенерира вашата коса!

Станува збор за комбинација од сосема природна мешавина на кокосово и масло од арган, кое не само што ја храни косата туку и дава...

Природен лек против киселина во желудникот!

Ако вашиот дигестивен тракт не работи правилно и имате чести напад на киселина во стомакот, треба да преземете некои мерки за да се ослободите...