Како да се привлече позитивна енергија во домот!

Како да се привлече позитивна енергија во домот, а да се исфрли негативната Верувале или не, постои позитивна енергија. Полнењето на вашиот дом со позитивна...

Одлични вежби за рамен стомак и совршен задник

Вежбањето и здравата исхрана се секогаш добра идеја, а сега е совршено време да го донесете вашето тело во топ форма. Сигурни сме дека...

4 сигурни знаци дека имате недостастаток од витамин Ц!

Тоа е посериозно отколку што мислите! Проширени капилари Истражувачите од Универзитетот во Мичиген откриле дека дури и мал недостаток на витамин Ц може да доведе до...

Совети: Како да ја задржите истата тежина додека престојувате дома?

  Разумната грижа за телесната тежина и зајакнување на имунитетот е обврска за себе во секојдневниот живот, иако тоа е потешко да се изведе во...

Сок од домати – вашиот помошник во борбата против вирусите!

Загриженоста заради епидемијата „Ковид-19“, а со неа и сезонските настинки и грип, нè тера да ја промениме нашата исхрана: наместо „брза“, сега е „поздрава,...

Детокс: Вкусен и здрав десерт!

Ако имате прекумерна тежина за време на самоизолацијата, дозволете си еден десерт кој е здрав и е речиси безопасен за фигурата. Состојки Желатин - 20 гр Вода...

Имунитет: Како правилно се консумира сок од целер?

Супермоделите пијат сок од целер за да не се разболат! Грижата за имунитет привремено ги потисна сите други позиции на списокот за убавина на славните...

Погледнета како сапунот го убива коронавирусот!

Обичниот стар сапун и вода апсолутно го уништуваат коронавирусот, па најдобриот начин за спречување на ширење на коронавирусот е миење на рацете, а подолу...

Рецепт за вистинска антивирусна бомба!

  Повеќе од кога било, потребен ни е силен имунитет кој ќе нè заштити од вирусите. Имунитетот се гради во текот на целата година со избор...

Одржувајте правилна хигиена на рацете но не претерувајте со силни алкохолни...

Хигиената е првата линија во одбрана против заразата со вирусот и неговото ширење. Сепак, луѓето кои имаат сува кожа или одредени состојби на кожата, со...

Додека сте во изолација најдете мотивација за вежбање!

Иако сите знаеме колку е важна редовната физичка активност, никако да започнеме со вежбање иако сме го направиле тоа сто пати. Може да создадете навика...

Пуканките го подобруваат имунолошкиот систем!

Пуканките секогаш се наоѓаат на списокот на нездрави грицки. Па, можеби ќе бидете изненадени, но пуканките имаат многу здравствени придобивки за нас. Пуканките се прават...

Ако сакате да го исчистите вашето тело од токсини – потребни...

  Најдовме рецепт за ослободување на организмот од токсини и губење на тежина, а кој работи веднаш. Ако овие денови сте внеле повеќе храна и со...

Чоколадото го подобрува расположението и ги намалува симптомите на депресија!

Чоколадото го подобрува расположението и помага во борбата против депресијата Во време кога поголемиот дел од времето го поминуваме дома, важно е да се одржи...

Полнети тиквички со месо и моцарела!

Ако не знаете утре што да се подготвите за ручек, ние ви предлагаме вкусни тиквички полнети со месо и моцарела. Погледнете како изгледа рецептот за...

Додаток во кафето кое помага во согорувањето на маснотиите!

Уживањето дома, во густо и со пена кафе звучи неверојатно, но кафињата денес се полни со рафинирани шеќери и нездрави масти, кои ги одземаат...