Хит на интернет(рецепт) : Дали некогаш сте пробале Baba ganoush?

Под егзотичното име Baba ganoush се крие необичен намаз од модар патлиџан и таан карактеристичен за Блискиот Исток. Овој традиционален намаз од модар патлиџан...

Свежата краставица е одличен сојузник во негата на вашата кожа

Зошто свежата краставица е погодна за нега на кожата? Краставицата е зеленчук кој е одличен сојузник за вашето здравје, но и за вашата фигура, бидејќи...

ВЕЧЕРА КОЈА ТОПИ КИЛОГРАМИ ГИ ЧИСТИ ЦРЕВАТА И ГО ЗАБРЗУВА МЕТАБОЛИЗМОТ:...

Имаме совршен предлог за вечера Доколку не знаете со каков здрав оброк да го завршите денот, имаме совршен предлог. Сите нутриционисти се согласуваат дека последниот...

5 работи кои дефинитивно треба да се перат почесто

Дознаваме кои работи премалку се перат, а дефинитивно треба почесто ... Дел од личната хигиена е дефинитивно и чистата облека, но и чистите работи кои...

Кои здрави намирници би требало да ги избегнувате во големи количини

Која храна всушност треба да ја избегнувате? Здравата исхрана стана тренд во целиот свет. Сè повеќе луѓе се обидуваат да се хранат здраво. Здравата исхрана е...

Време е за пченка: еве зошто треба почесто да ја јадете

Низ улиците се шири мирис на печена и варена пченка, која е одлична, односно многу фина и здрава закуска. Некои се поголеми љубители на печена...

3 Најдобри начини како да ја користете куркумата: Овие рецепти ќе...

Куркумата е зачин за кој бројни истражувања покажуваат дека благотворно делува на здравјето – ви пренесуваме 3 рецепти како да ја користите ... Таа со...

Со почетокот на есента мораме посебно да се погрижиме за нашиот...

Како да се зајакне имунитетот во есен ... Со почетокот на есента, мораме посебно да се погрижиме за нашиот имунитет. Витаминските комплекси и чајот од...

Дали сте метеоропат? Совети како да се справите со честите временски...

Како да го намалите влијанието на времето врз вашето расположение? Деновиве времето е доста променливо. Дожд, сонце, ветер и така натаму во круг. Освен што...

6 важни причини зошто треба да јадете риба барем еднаш неделно

Летото е време кога еден дел го поминуваме на море, што автоматски значи дека консумираме поголеми количини риба и морски плодови. Рибата е многу здрава...

Која храна може позитивно да влијае на растот на косата –...

Која храна може позитивно да влијае на растот на косата? Губење на косата, однодно ретка и слаба коса им пречи на многумина. Пролетта е позната...

Фантастичен рецепт за здрави палачинки без брашно и шеќер

  Палачинките се омилен десерт на сите. Некои сакаат празни, други со џем додека трети уживаат во палачинки со Нутела. Палачинките се многу едноставен десерт и...