Хороскоп за ден 28.04.2018 година!

Овен На работа и понатаму добро ќе ви оди. И не само добро, туку ќе ги зголемите  деловните контакти и повеќе ќе се ангажирате околу...

Детокс: Вкусен и здрав десерт!

Ако имате прекумерна тежина за време на самоизолацијата, дозволете си еден десерт кој е здрав и е речиси безопасен за фигурата. Состојки Желатин - 20 гр Вода...

Највпечатливите маски за Ноќта на вештерките

Ноќта на вештерките е дефинитивно еден од највозбудливите празници во светот. Мистерија, страв, хорор и многу многу слатки и забава. Сериозен натпревар има меѓу...

Фенг шуи: Oслободете се од лошата енергија во куќата!

Oслободете се од лошата енергија во куќата Фенг Шуи, кинеската вештина за уредување на просторот и живеење според неа, вели дека не е сè само...

4 митови за храна во кои мора да престанете да верувате!

Секојдневно читаме што е добро, а што не за нас и нашето тело, но многу од тие совети всушност се неточни - денес ви...

Оревите и бадемите помагаат кај дијабетесот и здравјето на срцето!

Ако имате дијабетес тип 2 и сакате да му направите услуга на вашето срце, новата студија сугерира дека треба да употребувате ореви и бадеми...

Слатки фотографии од дечиња и животни

Ќе се согласите дека дечињата и животните се многу интересни кога се заедно. Меѓу нив постои голема љубов и вистинско пријателство. Кога си играат...

Куќа на дрво која веднаш ќе ја засакате!

Доколку сакате да се споите со природата, а притоа да не го жртвувате луксузот на одморот или за време на викенд, сега можете да...

Кои се 20 најлуксузни брендови на часовници!

Часовниците се рефлексија на личниот стил. Тие претставуваат повеќе имиџ, отколку самата намена и се пример на добар вкус, карактер и индивидуалност на личноста....

Веренички прстен од McDonald’s вреден 10.000 евра!

Навистина Bling Bling! Хамбургер веренички прстен од McDonald's, доаѓа во типична бургер кутија и е наменет за сите љубители на брза храна, на кои ништо не може...

Фото на денот | Село во боите на виножитото

За денешната дневна доза инспирација, ви го претставуваме селото Палмитас во Мексико. Жителите на ова село, иако сиромашни, имаат богат дух, па така ги...

Хороскоп за ден 11.04.2018 година!

ОВЕН Денес ќе бидете окупирани од љубовта. Ќе ви се случи една фатална средба и ќе се заљубите во истата секунда. Само немојте веднаш да...