video

Рајски остров на Земјата

Само 30 милји северно од Тахити, Француска Полинезија, сокриен е вистински рај на Земјата. Тетиароа е воодушевувачки атол кој го сочинуваат 12 мали островчиња,...

4 работи што ќе ви донесат забава на работното место (...

После првите 4 работи за во вашата канцеларија, ви даваме уште 4-ри улатра забавни работи за во вапата канцеларија 1.Drumstick Pencils Дел молив, дел стапче за...

Хороскопот и пријателството

Дури и ако не верувате во хороскоп, мора да признаете дека одредени астро- водичи знаат да погодат некои карактеристики на личноста. Овојпат, хороскопот ни...

Неделен Хороскоп (06.07.2015-12.07.2015)

Овен Работа Оваа недела нема да имате некои големи деловни средби и финансиски успеси, се ќе биде како порано, само што голем дел од вас...

Хороскоп од 14.09. – 20.09.2015 година

ОВЕН Работа - Конфликтите на работа ќе ги решите во ваша корист, само со ладна глава. Вие владеете со ситуацијата, без разлика што имате страв...

Неделен Хороскоп 01.06 – 07.06

Овен - Во деловните кругови умеете често вие да го водите главниот збор и очекувате од другите да ви ги следат вашите идеи. Брза процена на...

Дизни хороскоп за декември

Со совети од магичните огледала, кристалните топки и тарот- картите, Дизни состави интересен хороскоп за декември. Погледнете што ве очекува овој месец. Овен Вашиот добропознат порив...

Најголемите мачки во светот

Познато е дека мачките сакаат да се галат со сопственикот и да уживаат додека седат во скут и се излежуваат. Но, овие мачки се толку...

Неделен хороскоп (25-31 мај)

Овен На почетокот од неделата ќе остварите значајна средба со некого која ќе ви помогне да решите некоја проблематична ситуација во која сте биле подолго...

Неделен хороскоп (6-12 април)

Еве што можете да очекувате оваа недела според астрологијата. Овен На почетокот од неделата можни се мали недоразбирања, особено за работи поврзани со работното место. Добро...

Неделен хороскоп (16-22 февруари)

Погледнете како ќе ви се одвиваат работите оваа недела според ѕвездите. Овен Ова ќе биде мошне невообичаена недела за вас. По период на затвореност, слободните Овни...

Тетоважа, да или не?

Оние кои се за, цврсто се убедени во тоа дека телото е храм и неговите ѕидови не смеат да поминат недекорирано. Според Ден Браун,...