Лак за нокти според хороскопскиот знак

Ако верувате во ѕвездите, испробајте некои од следниве бои на лакови. Тие ќе ви помогнат да го изразите својот шарм и да го истакнете...

Најинтересните кровови во светот

Високо горе, на покривите на некои од најубавите облакодери и куќи на денешницата, сместени се оази од кои се наѕира прекрасен поглед на градската...

Неделен хороскоп (13-19 април)

Што ве очекува следниов период според астрологијата? Овен Се наоѓате во период кога сте сконцентрирани на финансиите и вашите приходи. Внимавајте колку пари трошите и на...

Идеален подарок за секој хороскопски знак

Празниците се сè поблиску, па затоа одлучивме да ви го олесниме изборот на подарок за најблиските. Еве неколку предлози за секој хороскопски знак. Овен На енергичниот...

Тетоважи за парови

Многу романтични двојки се одлучуваат да ја покажат љубовта еден кон друг со заеднички тетоважи, кои не се идентични, но ги врзува нешто многу...

Зелено село – чудо на природата

Секое откритие на напуштени градби е посебно, но оние прекриени со зеленило ги ловат погледите на посебен начин. Кога и да се појават фотографии...

3 ладни кафиња за совршено уживање

3 рецепти за едноставни и вкусни кафиња кои ќе ве освежат во летните денови. Нема ништо поубаво од ледено кафе во лето, се согласувате? Ние...

Слатки фотографии од дечиња и животни

Ќе се согласите дека дечињата и животните се многу интересни кога се заедно. Меѓу нив постои голема љубов и вистинско пријателство. Кога си играат...

Најмагичните куќи во светот

Сте посакале ли некогаш да живеете во хобитска куќа? Да се препуштите на фантазијата во мала слатка куќичка како од сказна, или можеби сте...

Како правилно да ја поставите масата за јадење?

Есенските и зимските празници се сè поблиску. Сигурно и оваа година подготвувате свечена трпеза и ги пречекувате најблиските. Воедно сакате сè да биде совршено...

Неделен хороскоп (20-26 април)

Во продолжение прочитајте што ве очекува нареднава недела според ѕвездите. Овен Проблемите со финансиите ќе продолжат и оваа недела. Најдобро е да се консултирате со некој...

Кога ќе му дадете на креативец банани

Ова изгледа како никој никогаш да не му кажал на Stefan Brusche да не си игра со својата храна.  Овој уметник, со седиште во Ротердам во...