Десет најскапи мобилни телефони на светот!

Мобилните телефони станаа нешто без кое повеќето луѓе не можат да живеат… Тие се во нашите раце повеќе отколку што навистина ни требаат и тие...
video

Најдобрите трикови со фудбалска топка

Во пресрет на Светското првенство во фудбал што ќе се одржи многу наскоро во Бразил,  погледнете една интересна реклама од M'cDonald's со најдобрите трикови...

Создадете совршен работен простор во својот дом!

Чист и организиран работен простор може да создаде идеална атмосфера и да ни овозможи поголема ефикасност за време на работата ... Според тоа, ова е...

Ема Вотсон и Том Хенкс Ве повикуваат на разговор

Речиси една недела пред Меѓународниот ден на жената, Emma Watson ја објави насловната страница на специјалното издание на Esquire UK за овој април. Доколку сте запознаени...

Научниците открија – месецот во кој сте родени влијае на вашето...

Месецот во кој сте родени, освен што го одредува вашиот Хороскопски знак, исто така, влијае и на вашето здравје. Научниците од Универзитетот во Аликанте откриле...

Овошјето никогаш не изгледало попривлечно!

Ако сте од тие кои не можат да се контролираат во близина на чоколадо, а свесни сте дека шеќерот не му прави добро на...

Хороскопските знаци низ очите на Салвадор Дали

Не станува збор за дневен, неделен ниту пак годишен хороскоп. Се работи за литографии изработени во 1967 година од страна на Салвадор Дали на...

6 забавни и креативни перници

Во потрага сте по интересен аксесоар за вашата спална соба? Ви претставуваме шест дизајнерски перници со кои добриот сон и убавото расположение нема да...

Одржувајте правилна хигиена на рацете но не претерувајте со силни алкохолни...

Хигиената е првата линија во одбрана против заразата со вирусот и неговото ширење. Сепак, луѓето кои имаат сува кожа или одредени состојби на кожата, со...

Футуристички дизајн на парфимерија во Париз

Роланд Халбе е фотографот кој стои зад фотографиите направени во една парфимерија во Париз. Парфимеријата има мошне иновативен и футуристички дизајн на ентериерот во...

Слатки кои предизвикуваат зависност!

Опасна листа - запамтете ја засекогаш! Секоја година, научниците наоѓаат се повеќе сличности помеѓу силната желба за слатки и зависност од дрога. Неодамнешните истражувања покажаа дека...

Најубаво пристаниште за јахти кое некогаш сме го виделе!

Инспириран од обликот на ража, новиот јахт клуб се протега близу до брегот, давајќи им можност на сопствениците на јахти да се дружат, додека...