Европски дестинации за меден месец со мал буџет!

Доколку вие или некој ваш близок планира брачно патување или меден месец, а немате голем буџет за патување, тогаш сигурно имате проблем. Немате многу...

Хороскоп од 25.04. – 01.05.2016 година!

ОВЕН Ве следи деловна среќа. Се препорачува да бидете повеќе активни на деловно поле и успехот ви е гарантиран. Потрудете се да го покажете целиот...

Ѕидни мурали со филмски мотиви | Pixers

''Cinematographics'' е новата колекција ѕидни мурали од дизајнерското студио Pixers, инспирирана од познатите филмски наслови и култните ликови од светот на кинематографијата. Колекцијата содржи...

TripAdvisor oдбра 10 најдобри светски ресторани за 2015 година!

TripAdvisor неодамна ја објави листата со 10 најдобри светски ресторани, според мислењето на корисниците. Прв на листата, дури со 3 Мишелин sвезди е Martin Berasategui во малиот и...

Со овие 7 апарати секогаш ќе имате совршено приготвени јајца!

Јајцата се храна од исклучително хранлива вредност. Готвењето на јајцата обично е една од првите активности кои ги правиме во кујната, но процесот може...

Со најлесен начин до совршена линија!

Познато е дека виното, посебно црвеното, има голем број на бенефиции за човечкото тело. Покрај тоа што е добро за крвта, истражувањата покажуваат дека црвеното...

Мобилен џакузи Weltevree Dutchtub!

Weltevree Dutchtub е мобилно џакузи, со своја печка на дрва и може да патува со вас каде сакате. Елегантната преполовена сфера тежи околку 70...

Зен градина во градска средина

Американското архитектонско студио Barensfeld дизајнираше прекрасна зен градина во Беркли, Калифорнија. Градината се наоѓа во мала зграда изградена во 1965 година и е на неколку...

Живот на -50`C, петте најстудени места на земјата

Мислевте дека кај  нас е студено? Замислете да живеете на место каде температурите се спуштаат и до минус 50 степени под целзиусот. Ви ги...

Добрите дела го подобруваат нашето здравје и благосостојба!

Во тешки времиња како пандемија, истражувањата сугерираат дека добрите дела кон другите ја ублажуваат вознемиреноста и стресот. Претходните студии покажаа дека луѓето кои им...

Хороскопот и кариерата

Според астрологијата, за секој хороскопски знак се врзани одредени карактеристики во изгледот, карактерот, начинот на исхрана, изборот на пријатели и сите останати работи од секојдневниот живот, па...

Како да им помогнете на вашите миленичиња да го избегнат празничниот...

Новогодишната славеничка атмосфера продолжува и наредниве денови.... Иако новогодишната прослава за луѓето е најдобрата забава во годината и еден од најсреќните денови, за домашните миленичиња...