Дедо Мраз во модерна облека

Празниците се ближат, а со нив доаѓа и еден од најпознатите ликови за зимската сезона – Дедо Мраз. Иако сме навикнати да го гледаме...

Круша во облик на Буда!

Круша во облик на Буда Добро прочитавте, станува збор за круши во облик на Буда. Скрстени раце, насмевка и поза на медитација. Се е тука. Еден досетлив...

Bo петок започнува второто издание на The Gentlemen’s Expo ‘19

Уште малку саати не делат до второто специјално издание на the Gentlemen’s EXPO ’19 - “whiskey edition”, овој петок и сабота, 05-06 април, Skopje...

Рецепт на денот: Едноставен и вкусен ручек!

Рецепт на денот - солена и вкусна пита! Состојки: 50 дкг печурки 40 дкг шунка 3 парчиња леб 1 главица кромид 20 дкг кашкавал гауда магдонос вегета бибер 3 јајца јајца едно јајце со павлака кори...

Умна саксија за цвеќе!

Колку пати сме заборавиле да го налиеме цвеќето? За среќа, сега постои саксија за цвеќе "The Natural Balance", која го потсетува сопственикот кога на...

Неделен хороскоп од 26.10 – 01.11.2015 година

  ОВЕН Работа - На себе ја превземате одговорноста и одите во акција. Работите следејќи ја вашата природа, енергично и одлучно. Окупирани сте со политички проблеми. Совет -...

Хороскоп од 04.01. – 10.01.2016 година!

ОВЕН Љубов - Одлична хармонија, кога се работи за љубовта. Ви се чини дека сите погледи се упатени кон вас. Со задоволство ќе се дружите...

5 совети за успешно само-мотивирање!

Само-мотивацијата е вештина која ни овозможува да го направиме тоа што е потребно без помош и влијание на другите. Луѓето кои сами се мотивираат, успешно...

Листа на 10 главни нијанси на бои за наредната есен!

  Пред почетокот на модната недела во Њујорк, Pantone, објави листа на 10 главни нијанси за наредната есен, вклучувајќи ја и главната боја за 2018...

Пет бои во домот според Feng shui!

Фенг шуи е многу повеќе од правилен распоред на мебел, за да во вашиот дом циркулира позитивната енергија. Посебно внимание им се дава на...

Најстрашните згради на свет според BoredPanda!

BoredPanda, го објави списокот на најстрашни згради на светот. Ние одбраме неколку, како Fort Alexander во Sankt-Petesburg кои сем што изгледаат застрашувачки, влечат со...

Фасцинантни куќи на дрвја од целиот свет!

Дали и вие кога сте биле дете, сте замислувале дека имате само свое место за фантазирање, размислување и криење од возрасниот свет, кој во...