Сакате да живеете во Хогвортс?

Добра вест за сите љубители на магијата и познатиот серијал „Хари Потер". На продажба се 28 станови во прекрасниот парк Ројал Конат каде се...

Аероклуб Скопје | За сите љубители на височините и летањето

https://www.youtube.com/watch?v=b4Y5xV9VnUI Аероклубот Скопје постои и функционира уште од далечната 1923 година. Од тогаш па се до ден денешен тој е собиралиште за сите љубители на...

Време е за пролетно освежување на кариерата!

  Доколку се чувствувате заглавени  во својата кариера, пролетта е идеално време за освежување на вашата професионална биографија, вашите вештини и усовршување на истите. Ние...

“Luma” го претвора секој smartphone во ноќна светилка!

„Luma“ е мал абажур, што било кој smartphone ќе го претвори во забавна и модерна ноќна светилка. Овој додаток лесно споете го со својот мобилен и...

Кајли Џенер ја претстави новата колекција на шминки за Halloween!

  За нас забава, а таа од ова направи милони долари ... Оваа сезона, Кајли Џенер ќе претстави нова колекција на шминка која за инспирација ја...

Близнаци го тестираа iPHONE X, дали е доволно паметен за да...

Face ID е многу лесно да се постави. Се напојува преку камерата TrueDepth која емитира и анализира повеќе од 30.000 невидливи точки, кои прецизно, длабински...

Природен лек против киселина во желудникот!

Ако вашиот дигестивен тракт не работи правилно и имате чести напад на киселина во стомакот, треба да преземете некои мерки за да се ослободите...

Пет бои во домот според Feng shui!

Фенг шуи е многу повеќе од правилен распоред на мебел, за да во вашиот дом циркулира позитивната енергија. Посебно внимание им се дава на...

Астро диета | Исхрана според хороскопот

Освен што астрологијата нуди совети и кажува каков ќе ви биде денот, неделата, годината и слично, може да ви помогне и при начинот на...

Хороскоп од 21.11. – 27.11.2016 година!

ОВЕН Работа - Ве очекуваат поголеми обврски што ќе морате да ги одработите за кратко време, но без нервоза и со добар тим на соработници....

Најубавиот базен на светот!

Островот Самоа, сместен северо-источно од далечната Фиџи, е место на волшебна и недопрена природна вегетација, прекрасна островска глетка и активни вулкани што го опкружуваат...

Направете сами – 5 здрави оброци за плажа!

Нема ништо поубаво од лежење на плажа и читање книга, со вкусни лепчиња и омилен пијалок. Имајќи во предвид, дека најчесто остануваме на плажа...