Хороскоп од 23.05. – 29.05.2016 година!

ОВЕН Работа - Работните оврски и задачи ви се зголемени и вие не знаете што прво да сработите. Љубов - Домот, одмор и пријателите, ви се...

Тепих во облик на сурферска даска е вистинско летно освежување во...

Креативната шпанска дизајнерка Alejandra Gandia-Blasco, го внесе авантуристичкото и слободно расположение во многу домови, со помош на сурферскиот тепих под името "Surf". Станува збор...

Вазни со цвеќе на надворешниот sид!

Сакате понаква фасада? Цвекиња насекаде! Дизајнерскиот тим Леб од Кореа, ја интегрираше природата на самата фасада, додавајќи на неа, посебно изградени вазни во облик...

Зен градина во градска средина

Американското архитектонско студио Barensfeld дизајнираше прекрасна зен градина во Беркли, Калифорнија. Градината се наоѓа во мала зграда изградена во 1965 година и е на неколку...

Cappuccino во боја – нов светски тренд!

"Rainbow Lattees", односно кафе во боите на виножитото. Прво такво кафе е направено во Лас Вегас, благодарејќи на идејата и вештината на барменот Mason Salisbury...

Како квалитетно да направите детоксикација на телото!

Генералното правило секогаш важи - во исхраната треба да вклучите повеќе овошје и зеленчук како би го нахраниле организмот со витамини и минерали. Овие 8...

Волшебната градина на ресторанот Бакал

Сакате да избегате од напорното секојдневие. Само на 15 минути од Скопје во тетовското село Брвеница е сместен ресторанот Бакал. Вистинско уживање за љубителите на...

Најдобри “rooftop” ресторани на свет со импресивен поглед!

Кога е во прашање избор на добар ресторан, сем пријатната атмосфера, неговото внатрешно уредување, подеднакво важно е и гастрономското искуство кое ќе го доживеете..Но...

Хороскоп од 16.05. – 22.05.2016 година!

ОВЕН Работа - Почнувате да ги менувате работите кај вас, a тоа носи позитивни резултати на деловен план. Но вие знаете дека тоа не е...

Како да направите прекрасна глазура? Лесно!

Олга од Русија, креира слатки кои изгледаат како совршени мермерни огледала, а ние не би сакале да ги уништиме ни со допир, а кога...

Костими за капење кои го спречуваат давењето!

"Uslon" е колекција на костими за капење, која ја дизајнираа Катерина Семенко и Валери Гразнов. Колекцијата содржи ситни воздушни капсули сошиени околу струкот и...

Слатки тајни oд култната серија “Sex and the City”!

После 12 години од култната серија "Sex and the City", Sarah Jessica Parker одлучи да открие неколку тајни од серијата, ексклузивно за магазинот Harper's...