Хороскопските знаци преку фотографии

Arkadiusz Branicki е фотограф од Полска кој смета дека креативноста која се наоѓа во нас зависи од нашиот хороскопски знак. Според него, сите ние...

Хороскоп од 16.05. – 22.05.2016 година!

ОВЕН Работа - Почнувате да ги менувате работите кај вас, a тоа носи позитивни резултати на деловен план. Но вие знаете дека тоа не е...

Хороскоп од 16.10 – 22.10.2017 година!

ОВЕН  Работа Уште една работна недела, но овој пат плодна за вас. Ќе се радувате на подобра деловна позиција или повисок приход. Љубов Партнерот ве поддржува и е...

Неделен хороскоп од 17 – 23.07.2017 година!

ОВЕН Работа - Оваа недела сте малку загрижени за плановите кои не се движат во вистинска насока како што планиравте. Време е да бидете отворени со...

Убавината според хороскопот

Хороскопскиот знак влијае на нашиот карактер, љубовните врски, работата и здравјето, а исто така влијае и на убавината. Дознајте како во продолжение. Овен- Драматичен изглед Припадничките...

Хороскоп од 10.10 – 16.10.2016 година!

  ОВЕН Работа - Долго време не сте биле под ваков голем притисок на работа. Од вас како да се очекува премногу. Бидете трпеливи, бидејќи вашиот...

Хороскоп за ден 14.04.2018 година!

Овен (21.03 – 20.04) Многу поволен ден за повеќето претставници на вашиот знак, особено за оние директните, кои одат директно кон целта. Имате поддршка од еден...

Неделен хороскоп од 12.03. – 18.03.2018 година!

ОВЕН Работа - Позитивен аспект на вашите финансиски инвестиции. Иако оваа недела се се одвива добро, побарајте стручен совет. Љубов - Со љубовта, оваа недела се...

Хороскоп од 01.02. – 07.02.2016 година!

ОВЕН Работа -  Добивате нов извор на енергија и конечно се враќате на своето старо расположение. Имате желба да доминирате и да бидете сериозно разбрани...

Омилен коктел според хороскопот

Кој коктел е идеален за секој хороскопски знак? Еве што велат ѕвездите. ОВЕН- Dark and Stormy Рум, лимета и пиво со ѓумбир- одличен избор за жешките...

Хороскоп од 26.06 – 02.07.2017 година!

ОВЕН Работа -Оваа недела како ништо на не ви оди од рака. Оставате се и размислете во кој правец се движите. Љубов - Овновите оваа недела...

Неделен хороскоп (23-29 март)

Прочитајте што ве очекува во наредниот период според астрологијата. Овен Ви следува важна недела во однос на финансиите и кариерата, па искористете ги можностите што ви...

Хороскоп за ден 31.03.2018 година!

Овен На работа и натаму добро ви оди. И не само добро, туку ќе ги зголемите контактите и повеќе ќе се ангажирате околу соработниците. Некои од...

Хороскоп од 26.09. – 02.10.2016 година!

ОВЕН РАБОТА - Оваа недела ве очекува подобро позиционирање на работното место. Потребно е само малку повеќе да се ангажирате, за да успеете во тоа...

Хороскоп од 30.05. – 05.06.2016 година!

  ОВЕН Работа - Им докажавте на колегите и на претпоставените дека сте вредни, храбри и предадени на работата. Спремни сте да одите подалеку, каде другите...

Омилен десерт според хороскопскиот знак

На благите и слатки задоволства тешко кој може да им одолее. Изборот е толку голем и богат, а вкусовите се различни кај секого. Топло...