Мебел: Moissonnier – француски луксуз!

На раскрсницата помеѓу традицијата и авангардата, брендот Moissonnier го обликува  својот стил, персонализиран со емоции, инспирисан од фантазијата, беспрекорен на свој начин. Оваа светски...

Ефектни црни лустери во ентериерот!

  Тенките, минималистички лустери претставуваат главен тренд во светот. Но исто така, последниве години, можеме да забележиме како и прекрасните стилски лустери повторно се пробиваат во...

Модерни полици како функционални прегради во мали простори!

Ако живеете во мал стан, тогаш ви се потребни многу функционални и практични просторни прегради ... Не постои ништо подобро на пазарот од полици кои...

Извонредни трендови на купатила за 2018 година!

Поголемиот број на декоративни проекти во домашниот ентериер започнуваат со реновирање на дневната соба или кујната ... Повеќето луѓе денес, немаат доволно време и енергија...

Нова колекција на Maison Christian Lacroix!

Ако сте во потрага по фантазии, акценти и мистерии за својот дом, ја најдовме вистинската работа, која е идеална за сите вас кои сакате...

Монохроматска куќа во Њујорк!

Како би изгледала една куќа во која секоја просторија е уредена во една боја? Дали сте помислиле некогаш да уредите и вие барем една...

Луксузен пентхаус во Тел Авив!

Овој луксузен пентхаус се наоѓа во Тел Авив, Израел и се протега на три спрата. Импозантниот пентхаус ги завзема 45,46 и 47-иот кат од W...

Трендови во уредување на ентериерот инспирирани од вашите патувања!

Трендови во внатрешниот дизајн инспирирани од вашите патувањата ... Дизајнирате го домот инспирирани од разните патувања ... Медитеранска сина - Со овој безвременски стил ќе сонувате како...

Нежните тонови на лаванда во вашиот дом!

Не е воопшто иненадување што Panton ja одбра токму "Ултра виолетова" за боја на годината ... Виолетовара боја, веќе долго и постепено се инфилтрира во нашиот...

ZARA HOME | Најновата пролет/лето колекција ја носи свежината во Вашиот...

Најновата пролет/лето колекција на ZARA HOME ја опишува тишината и го слави мирот на слободните утра. Тукушто наместен кревет, многу ленти во дизајнот и...

Нарциси – пролет во домот!

  Жолтото цвеќе во вашиот стан или на вашата тераса ќе им даде убав пролетен амбиент... Нарцисот е првиот весник на пролетта. Во Шпанија, овие цвеќиња...

Поранешно училиште претворено во модерен дом!

Сегашниот актуелен тренд е: реновирање на старите згради, пренамена во нови цели и повторно користење ... Таквите активности можат да заштедат многу пари и да...

Ботаничкиот ресторан на Ste Marie во Ванкувер!

Идилично светло скривалиште кое ќе Ве поврзе со зелените пролетни вибрации! Пастелни тонови и изобилство од растенија го акцентираат ентериерот на ресторанот The Botanist во...

Модерни идеи за уредување на мал простор!

Кога имаме мал простор, тоа не значи дека треба да го преполниме со мебел во мали димензии ... Еден од современите пристапи за декорирање на...

Модерен стан во Шангај: Експлозија на енергија и боја!

Боите се меѓународен визуелен јазик кој сите го разбираат кога се обидувате да комуницирате или да пренесете нешто преку дизајнот на ентериерот. Не постои...

Тренд: мов како домашна декорација!

Мовта е традиционален декоративен елемент за време на пролетта, особено околу Велигденските празници ... Мовта внесува чувство на свежина и природа во било кој простор,...