Ентериер: Најубави перници за пролет и лето!

  Сите ние сакаме да креираме во нашиот дом прекрасни катчиња, стилизирани софи и кревети кои толку пати сме ги гледале во списанија за внатрешен...

Како да се привлече позитивна енергија во домот!

Како да се привлече позитивна енергија во домот, а да се исфрли негативната Верувале или не, постои позитивна енергија. Полнењето на вашиот дом со позитивна...

Louis Vuitton ја претстави најновата колекција на мебел

Луксузниот моден бренд Louis Vuitton неодамна ја претстави својата најнова, блескава колекција на мебел наречена ''Object Nomades''. Колекцијата може да се погледне на познатиот саем за...

Невообичаени парчиња керамика кои ќе ве воодушеват

Уникатни парчиња керамика целосно го преплавија Интернетот во последните неколку години. Младите уметници од сите делови на светот не престануваат да се радуваат на своите...

Безвременски детали за вашиот дом

Ако сте од оние што особено сакаат природни материјали и нежни, земјени тонови во ентериерите, ние дефинитивно ви предлагаме да обрнете внимание на ратанот...

Погледнете го неверојатно раскошниот дом на Томи Хилфигер!

Погледнете неколку фотографии од прекрасниот дом на Томи Хилфигер. Познатиот моден дизајнер Томи Хилфигер сака да ја продаде својата прекрасна вила во Мајами, па фотографиите...

Ентериерни дизајнерски решенија за 2020/2021 година!

  Претстојната сезона 2020-2021 ќе донесе позелени и поодржливи иницијативи, кои ќе гарантираат исклучителна убавина и стил, но без штетни последици по природа. Една од највозбудливите...

5 трендови како да ја претворите вашата куќа во еко-пријателски дом

Доаѓањето на новата година носи со себе безброј цели кои не поттикнуваат да се промениме и да донесеме поздрав начин на живот. Одржливоста и...

Летиција Каста, Џиџи Хадид и Алекса Чанг во Максим на Прада...

  Во легендарниот ресторан Максим! Пред модната недела во Париз, Прада претстави ново поглавје на Прада Мода Париз, специјална културна платформа на брендот која ги спојува...

Eкспериментираjте со дизајнирање на сопствена дневна соба!

  Дневната соба е најпопуларното место во домот ... Тука се дружиме со семејството, пријателите и роднините, славиме веселби, заеднички гледаме филмови, понекогаш дочекуваме и важни...

Спектакуларна вила на Бали купена од парите на Инстаграм

Фактот дека блогерите сега заработуваат неверојатни суми пари благодарение на своите објавувања и влијание, не е вест … Сепак, докажувајќи ги нашите претходни тврдења дека...

Банана дрво е новото хит собно растение!

Сите оние кои сакаат собно цвеќе, треба да знаат дека дрвото од банана е егзотична билка со големи мазни лисја, а е совршен хит...

Неверојатна модерна вила во Русија!

Ако хобитите одеднаш станат љубители на футуристички, современ дизајн, Хобитон можеби би изгледал како вилата која можете да ја видите во нашата галерија… Сместена во...

Класичен луксуз со современи елементи!

  Елеганцијата на овој скандинавски дом со сиви sидови, ќе ве натера да посакате сами да го реновирате својот простор… Сместен во Стокхолм, овој стан е...

Најубави новогодишни декорации за детски соби!

 Велат, среќата е во малите работи. Еве колку ситните украси и декорации можат да го променат амбиентот и да го направат празнично. Како да се...

Празнична магија во замокот Виндзор!

  Сезоната на празнување официјално започнала во замокот Виндзор ... Кралското семејство сподели фотографии од нивната украсена декорација за да нè внесат во сезоната на празниците...