Прекрасна куќа полна со природна светлина!

Carlton Terrace е приватна куќа дизајнирана од Windust Architects x Interiors, архитектонска фирма со седиште во јужниот дел на Мелбурн ... Овој австралиски дом има...

Балконски градини како мали урбани оази!

Балконските градини во никој случај не им се туѓи на сите кои живеат во урбаните средини ... Ако живеете во голем град, каде што двор...

Преубави тропски декорации за детски соби!

Tропските лиснати растенија можат да ви помогнат да го истакнете својот стил во просторот. Тие се популарен избор за било која просторија, безвремен, гламурозен,...

Фенг шуи совети за трансформација на кујната!

  Уметноста на фенг шуи во модерните домови ширум светот, главно се базира на спални и дневни простори ... Иако е точно дека спалните соби имаат...

Совршена трпезариска столица Nº11!

  Трпезариската столица може да биде декорација на една соба или нејзин главен елемент на која и дава карактер ... N º11 трпезариската столица на брендот...

Најубави есенски идеи за вашиот дом!

Eсента е полна со топли нијанси кои не оставаат никого рамнодушен и ги тера луѓето да ја покажат својата креативност. Внесете ја есента во...

Декорирање на домот со виолетови нијанси!

  Секој од нас го инспирира различна боја за декорирање на домот... Овој пат ви ја предлагаме виолетовата боја со нејзините нијанси. Енергијата на виолетовата боја носи...

Катче за вашите растенија во домот!

Не морате да имате градина или голема тераса за да го имате вашето цветно катче. Растенијата може да се сместат во дневна или работна...

Безвременски детали за вашиот дом

Ако сте од оние што особено сакаат природни материјали и нежни, земјени тонови во ентериерите, ние дефинитивно ви предлагаме да обрнете внимание на ратанот...

5 домашни растенија кои го прочистуваат воздухот

 5 домашни растенија кои го прочистуваат воздухотСе чини дека темата за загадување на воздухот никогаш не била поактуелна, но за жал, тоа веќе не...

Дом на Беверли Хилс исполнет со уметнички дела

  Alex P. White успеа своето име да го направи синоним за висока естетика во областа на дизајнирање на ентериери. Уникатен и фокусиран на сето...