Vintage перничиња | Andrew Martin

Еден од најлесните начини на декорирање на домот e вметнување на украсни перничиња во вашиот ентериер. Доколку сте носталгичар и љубител на старото време,...

Креативни штипки

Дали некогаш сте помислиле дека сушењето на алишта може да биде забавно или пак со стил? Штипките за алишта на Oded Friedland, со наслов...

Бонтон за вечера

Интересен проект на австралиското дуо, фотографот Scott Newett и арт директорот Sonia Rentsch наречен "Бонтон за вечера". Му дадоа живот на кујнскиот прибор, претворајќи...

Неодоливо природно | Crazy Milk Carafe

Ако некогаш сте имале прилика да престојувате на село - сигурно сте се соочиле со љубопитноста да се проба млекото директно од неговиот извор,...

Столици инспирирани од Симпсонови

Истакнувајќи по некоја карактеристика од секој член на семејството Симпсонови е создадена оваа интересна, уникатна серија на столици од 56th Studio. Погледнете.

Кревет со аквариум

Кревет опкружен со голем аквариум од 650 литри вода, дизајниран за Furnitureland South од Wayde King и Brett Raymer од Acrylic Tank Manufacturing. Вистинско...

Маса-лулашка

Маса-лулашка, дизајн на Christopher Duffy, изработена од челик и орев со осум висечки столчиња. Внесете забава за време на деловните состаноци или семејните ручеци.

Летечки куќи

Станбени куќи и згради во лет е проект на францускиот фотограф Laurent Chehere кој фотографира вистински куќи потоа ги прикажува на небото со што...
video

Перница со качулка

Иновативен дизајн на перница совршена за спиење, попладневен одмор, заштита од утринското сонце и бучава или може да се користи како потпирач при гледање...

Вистинско уживање | Библио-бања

Постоеше време кога бањата во домот се перцепираше како корисен простор во својство на извршување на една неопходна, но одвреме/навреме, здодевна должност. Но, водејќи...
video

Најмалата куќа на светот

Куќата од еден метар квадратен  е дизајн на Van Bo Le-Mentzel. Има четири тркала за полесен транспорт, во неа можете да седите, јадете, работите, а...

Јога столче

Иновативна фитнес столица која виси од таванот. Погодна за јога, акробатски движења, и вежби за истегнување. По вежбањето може да се трансформира во удобна...