Скандинавски дневни соби

Скандинавската естетика може да биде применета во секакви простори, со различна големина или намена. Сепак, со љубовта кон едноставноста и минимализмот, природните елементи и...
video

Zara Home: Празнична магија во домот

На прагот на студениот декември, пред почетокот на новогодишната и божиќната еуфорија, популарниот шпански бренд Zara Home прашува: Подготвени ли сте за празниците? Празниците...

Зимски декорации од стари џемпери

Во текот на зимата се' повеќе време се минува во домот, па затоа потрудете се да создадете топла и пријатна атмосфера. Едно од креативните...

Есенски декорации за домот

Ја сакате ли есента и есенските бои? Повеќето ги обожуваме, особено ако се придружени од мирисот на печени костени и греено вино. Доколку планирате...

Пролетна идила во домот

Пролетта е симбол за нови почетоци, надежи и радости. Расцутените дрвја, зеленилото, цвеќињата, убавите мириси и палетата бои неодоливо го прикажуваат сиот раскош на...

Топ 10 ѕидни часовници, кои можете да ги најдете на интернет!

  Времето е од суштинско значење и важен елемент во современиот свет, кое мораме да го почитуваме со цел, да се создаде ред во густиот распоред,...

Креативни детски соби

Проектирањето на соодветен простор за едно или повеќе деца не е нималку лесна задача, па затоа ви претставуваме неколку одлични примери кои нудат позитивни...

Модерни спални соби (4.дел)

Без оглед на тоа дали живеете во пространа куќа или мал стан, спалната соба има посебно место во сечиј дом. Таа е најинтимната просторија...

Zara Home: Нова сезона во домот

Во пресрет на уште една нова сезона во домот, Zara Home ја претстави неодоливата колекција за пролет/лето ‘15 , полна со убави идеи и...

Есенска инспирација од H&M

Познатиот шведски бренд H&M понуди одлична есенска колекција за уредување на домот. Филозијата според која секој купувач, независно од стилот и желбите, може да...

H&M Home: Колекција 2015

Светлите и природни материјали се лајтмотивот на новата колекција за уредување на домот, која во пресрет на сезоната пролет/лето '15 ја понуди познатиот шведски...

Марсала – хит боја за 2015 година

Марсала неодамна и официјално беше прогласена за боја на 2015 година според изборот на Pantone. Доколку не знаете за која точно боја станува збор, потсетете се...