video

Париз vs Њујорк | Една бајка, два града

Режија на Tony Miotto, базирано врз книгата на Vahram Muratyan од Pinguin Classics езгистира како доказ дека наједноставните работи во животот се, впрочем најубави....
video

Nike-Just do it | Можности

По повод 25 годишнината, Најк ги охрабрува своите купувачи да продолжат да постигнуваат и создаваат. Во новото рекламно видео се појавуваат најдобрите светски спортисти...
video

Како да украдете коцка чоколадо, а никој да не примети?!

Mariano Tomatis во ова многу интересено видео покажа како да се создаде повеќе чоколадо после одземање на дел од него. Би било одлично доколку...
video

„Eternity“ – втор ковер на Малинов

Кога нешто е добро, мора да продолжи. Петар Малинов, вокал на бендот “Криптон“ после одличната изведба на коверот за песната „I Belive“ од Р.Кели,...

Најпопуларна фризура за топлите денови!

Со пристигнувањето на топлите денови, на градските улици се повеќе ги гледаме жените кои косата, без разлика дали е со средна или долга должина,...

Lily James во новата кампања на Burberry!

  Lily James се појавува во новата кампања на познатиот Burberry парфем, My Burberry ... Уживајќи пред објективот на познатото дуо, Inez & Vinoodh, таа позираше...
video

Домино од книги | Bookmans, Аризона

114.000 квадратни метри на кои интересно се стационирани нови/рециклирани книги, музика, филмови, видео игри и сл, кои секојдневно привлекуваат илјадници луѓе да поминат низ...

Иднина полна со ветувања: колекција Louis Vuitton Cruise 2022 година

Louis Vuitton е високо во облаците со својата нова кампања за колекцијата Cruise 2022.Луксузната куќа ја претстави својата кампања Cruise 2022, која истражува ветувачка...

Нова атракција во Кина – наречена „хоризонтален облакодер“!

  Сè ново што се отвора во светот (по пандемијата која ги освои скоро сите земји), ние го поздравуваме со голем ентузијазам… Отворањето на Deck in...
video

Каква боја е огледалото?

Бојата е резултат на интеракцијата на светлосниот спектар со светлосните рецептори во окото. Категориите на боите и физичките спецификации на бојата исто така се поврзани со предметите, материјалите, изворите...
video

“Love again”- првата песна на Pentatonix

Веројатно ги знаете Pentatonix како бенд од неверојатно талентирани млади луѓе кои прават a cappella верзии на познати песни. “Love Again” е нивната прва...

YouTube видеото “Rewind” го надмина “Baby” на Justin Bieber!

Секоја година, YouTube објавува видео во кое се навраќа на изминатата година, покажувајќи ги сите луѓе кои имале најголемо влијание на YouTube и чии...