Ода на слободата во новата колекција на Stella McCartney!

  Мечтаеме за постпандемиска облека ... Здружувајќи се со јапонскиот уметник Јошито Нара за сезоната пролет / лето 2021 година, Стела Мекартни штотуку ја претстави својата...

Еscada 2017. – луксузен квалитет, женственост и рафинирана елеганција!

Еден од најомилените брендови на DivianArts.com е германскиот моден бренд Escada. Со задоволство ви ја прикажуваме пролетната колекција 2017, која дише со рафинирана елеганција,...

Дали сте за необичен спа третман?

Самата помисла на змија, кај многумина од нас предизвикува непријатност ... Ако можете да се справите со студената змија над вас, што ќе ви помогне...

Шарлиз Терон во кампања за Dior – J’adore Absolu!

Прекрасната актерка Шарлиз Терон се појавува во новата кампања за познатиот Dior парфем. Француската куќа ја претставува кампањата за мирисот J'adore Absolu во која познатата  јужноафриканска актерка...

Pal Zileri 2019: Богати бои, луксузни материјали и декоративни дезени!

Pal Zileri соработуваше со фотографот Јохан Сандберг за да ја заживее својата  кампања за сезоната пролет / лето 2019 ... Моделите Аксел Херман, Николас Рипол...

Жежок февруари: Savage x Fenty со нова колекција за Денот...

Премногу е рано да се коментира каква ќе биде оваа година за нас, но знаеме дека Денот на вљубените може да биде жежок, благодарение...

Најочекуваниот филм за модната империја Гучи е тука: Лејди Гага во...

  Гага на свој карактеристичен начин ги привлече апсолутното внимание на синоќешниот настан. Официјално започна промотивната турнеја на филмот "House of Gucci", а кога е во...

Прва колекција на Gabrielа Hearst за Chloe!

Првата колекција на францускиот бренд, создадена под водство на новата креативна директорка ... Во декември 2020 година, Chloe ја назначи Gabrielа Hearst за своја...

Барокно сликарство: Рекламна кампања за Диор за пролет / лето 2021...

Диор се враќа на дијалогот со класичната уметност преку својата рекламна кампања за пролет / лето 2021 година, која се враќа во барокните композиции...

Креативни идеи за вкусен појадок

Појадокот е една причина повеќе да го сакаме утрото. Вкусен тост или сендвич прават навистина добар почеток на денот. Jenny Woodward од Њујорк преку одлично изработено...

”Ni Tú Ni Yo”новиот хит на Jennifer Lopez!

Jennifer Lopez одлучи да ги искористи сите предности на љубовта која владее за песните на шпански јазик, така да за ова лето подготви прекрасни песни...

Најмодерна фризура за лето 2018 – “Pipe Braids”!

Погледнете ги новите стилски плетенки! Модерени плетенки ... На интернетот доминираат плетенките "Pipe Braids", кои ги промовираше данскиот стилист Ничи Велш. Како да ги направите? Погледнете...