Кејт Мос во нова кампања на Џорџо Армани!

  Брендот Џорџо Армани ја ангажираше Кејт Мос за кампањата есен / зима 2019 ... Британскиот супермодел позираше пред објективот на светското познато модно дуо, Мерт...

Фантастична реклама и видео за Invictus & Olympea Fragrance на Paco...

  Ник Јангквест повторно е херој на брендот Пако Рабан, бидејќи се најде во улога на протагонист во нивната нова кампања за парфемот Invictus… Фотографиран од...

Како изгледа новиот пентхаус од 80 милиони долари на Џеф Безос...

  Основачот на Амазон, милијардер и најбогат човек во светот, Џеф Безос, купи три одделни станови во Њујорк, со вкупна цена од 80 милиони долари...

Louis Vuitton Cruise 2020 колекција со асиметрични здолништа!

  Кога футуризмот се сретнува со полетните осумдесетти ... Николас Гескиер за колекцијата Cruise 2020 Louis Vuitton повторно размислувал за 1980-тите. Главниот извор на инспирацијата на дизајнерот е...

Феноменална дебитантска колекција Cruise Giorgio Armani 2020!

  Познатиот моден бренд првпат ја претстави колекцијата Cruise Giorgio Armani 2020 Досега брендот не практикуваше објавување на Cruise колекцијата. И тоа се случи: првата ревија...

Ralph Lauren: оваа совршена визија на летото ни се допаѓа!

Водечките лица од модниот свет, Behati Prinsle и Lily Oldridge, се здружија со брендот Ralph Lauren заради нивната нова летна 2019 кампања ... Познатите модели...

Bubble плетенки – најмодерна фризура за која ви требаат 5 минути!

Ова е најмодерната фризура на претстојната сезона! „Bubble braid“ - ("Меур плетенка") - оваа модерна фризура комбинира "коњска опашка" и плетенка и не само што...

Кан: Светска премиера на новиот филм на Квентин Тарантино!

  Светската премиера на најочекуваниот филм ова лето, "Било еднаш ... во Холивуд" се одржа на најпознатиот филмски фестивал во Кан. Неколкумина одбрани, имаа можност први...

Летна колекција на брендот Brooks Brothers!

Brooks Brothers го посетија Саутемптон за да ја снимаат својата нова кампања за летната сезона ... Брендот го ангажираше Ориол Елкачоа како главно лице на...

Принцот Хари и Меган Маркл го покажаа својот син!

Првите слики од најпопуларното бебе во Британија се објавени: принцот Хари и Меган Маркл го покажаа својот син. Бебето е завиткано во бело ќебе и...

Најпопуларна фризура за топлите денови!

Со пристигнувањето на топлите денови, на градските улици се повеќе ги гледаме жените кои косата, без разлика дали е со средна или долга должина,...

Нова кампања на чанти Louis Vuitton!

  Амбасадорките на брендот Louis Vuitton се здружија во најновата кампања на познатиот француски бренд ... На сликите можеме да ги видиме Ема Стоун, Алис Викандер...

Најголемиот светски подводен ресторан “Under” е отворен во Норвешка!

Најголемиот светски подводен ресторан "Under" беше отворен во Spangereid, Норвешка. Овој ресторан може да смести 100-тина луѓе и е прв ваков ресторан во Европа. Половина од ресторанот...

Новата кампања на Guess 2019!

Guess ја претстави новата пеолетно - летна кампања за 2019 година, која беше снимена во сончевата Палма де Мајорка во Шпанија под будното око...

Чоколадни коцки со бонбони од слез!

Состојки: 400 м засладено кондензирано млеко 400 г бело чоколадо 100 гр црно чоколадо 50 гр пена бонбони од слез Подготовка: Во помал калап 20 × 20, поставете ја хартијата...

Emilio Pucci – тропски вибрации во кампањата пролет/лето 2019!

Emilio Pucci - пролет/лето 2019 - кампања која асоцира на одмор Фотографирана од Марк Пекмезиан, кампањата на италијанската моден бренд Emilio Pucci, во главната улога ја...