Нова модна колекција на Balmain со Beyoncé (видео)

Balmain x Beyonce Beyoncé е една од најголемите ѕвезди на денешницата и е една од модните икони на чиј стил многумина ce одушевуваат. По долга...

“Крај Вардарот сесии“ во Аудиокултура со Марија Каева Трио

“Крај Вардарот сесии“ во Аудиокултура со Марија Каева Трио. Марија Каева е уште еден од артистите на 'PMG Recordings' кој заедно со својот бенд, на...

CHANEL READY-TO-WEAR ЕСЕН/ЗИМА 2022: Ѕирнете во магијата на деликатната женственост

Колекција на Chanel есен/зима 2022/23. е олицетворение на магична женственост и нежна привлечност, мајсторски создадена од Вирџини Вијард. „Решивме да ги внесеме селата, оние шкотски пејсажи околу...

Земја во фокус: Чешка/ 13-то издание на МакеДокс

Годинава од 18 до 25 август по тринаесетти пат ќе се одржи фестивалот МакеДокс. „Чешки филмски експеримент – два, нула, два, два“. Време на промени, историски...

Луксузниот бренд Dior ја претстави новата колекција на накит Gem Dior...

Луксузниот бренд Dior ја претстави новата колекција на накит Gem Dior за 2022 година. Во рекламната кампања се појавува музата на брендот, Кара Делевињ...

Zimmermann – кампања пролет/лето 2022 година снимена во Vizcaya Museum &...

Австралискиот бренд Zimmermann ја претстави кампањата за пролет/лето 2022 година, која се снимаше во Vizcaya Museum & Gardens во Мајами. Претставувајќи избор на...

Chanel ја слави елеганцијата и софистицираноста со новата кампања пролет/лето 2022...

Рекламната кампања на француската модна куќа за пролет/лето 2022 година ја слави елеганцијата и софистицираноста. Фотографирани во француска вила во Прованса, најубавите дизајни на Вирџинија...

Од автомобил за патишта до авион за помалку од 3 минути...

Шест месеци по завршувањето на својот прв меѓуградски лет, футуристичкиот словачки летечки автомобил со соодветно име AirCar конечно доби сертификат од Словачката транспортна управа,...

Alberta Ferretti – кампања пролет/лето 2022 година – колекција е живописна...

Модниот бренд Alberta Ferretti продолжува со својата одлична дизајнерска презентација и тукушто ја лансираше својата кампања за пролет/лето 2022 година. Италијанскиот луксузен бренд ја ангажираше...

Големиот италијански бренд Italchimica за прв пат влегува на македонскиот пазар

Македонија конечно влегува на мапата на земји кои ќе може да се запознаат со производите на Italchimica, познат италијански бренд кој нуди широка палета...

GUCCI ја прославува Годината на Тигарот со нова колекција (одлично видео)

  Минатата, 2021 година, ќе влезе во историјата како година на славење за Gucci, бидејќи брендот ја прослави својата 100-годишнина со бројни колекции, а сега...

Дизајн: Louis Vuitton дебитира со кампања на накит High Jewelry

Louis Vuitton дебитира со кампањата за накит High Jewelry и ја ангажираше  амбасадорката на брендот Alicia Vikander.Презентирајќи ја најновата колекција на луксузниот бренд наречена...