Посетете го ресторанот Lemongrass со импресивен дизајн!

Во нашето постојано барање за импресивен дизајн, наидовме на Лемонграс, шарен ресторан кој го осмислиле дизајнерите од агенцијата Einstein & Associates,  во Богор на Јава - Индонезија,...

Станот од серијата „And Just Like That“ (670 квадратни метри) се...

Сите зборуваат за серијата „ „And Just Like That“, вклучувајќи ги и оние од индустријата за недвижнини. Долгоочекуваното продолжение на серијата „Сексот и градот“...

Куќа среде шума во Хемптонс

Во познатата монденска населба Хемптонс, во близина на Њујорк, се наоѓа луксузна вила за летување дизајнирана од архитектонското студио Barnes Coy. Изградена на површина...

Архитектонска изложба: Скопските вертикали

Покрај професионалната љубопитност, основен мотив кој стои во позадина на истражувачкиот проект „Скопските вертикали“ е да се придонесе за повторната видливост на еден од...

5 Готски катедрали кои треба да се видат барем еднаш!

Не е случајно, што поголемиот број на дворци од бајките, наликуваат на вистинските готски катедарали. Всушност, ако ништо не може да ве врати во...

Бајковита вила во Аспен!

  Со сезоната на скијање е во полн ек, а ова е една од најголемите вили во Аспен - тоа е зграда со димензии нешто повеќе...

Колоритна тропска вила | Casa Dos Chicos

Со воодушевувачки глетки на пацифичкиот брег на Мексико, ,,Casa Dos Chicos'' e раскошно дизајнирана вила за одмор и вистинска оаза на задоволствата. Со впечатливата...

Тосканска вила со со величествен поглед и приватен голф терен!

Најспектакуларен поглед кон заливот ... Од својата главна позиција во најјужниот дел на ексклузивниот Corinthian Island, ексклузивната италијанска вила гледа кон јахт-клубот и марината. Во далечина, тој...

Зимска идила | Le Petit Chateau

Луксузните скијачки одморалишта, кои ги канат гостите со топлина и гостомпримство во текот на зимата, веќе се резервирани за престојната сезона. Едно од најубавите,...

Иднината пристигна – проектот во Кина тоа го докажува!

Читаме за надреални архитектонски концепти скоро секој ден ... Колку и да се возбудливи, ретко сите парчиња од сложувалката се совпаѓаат, за да станат дел...

Креативно решение за мал простор

Спална соба, трпезарија, кујна, купатило, ормар, па дури и ходник и скалила, заедно со значителен простор слободен за дневен престој, спакувани се во микро...

Прекрасна куќа полна со природна светлина!

Carlton Terrace е приватна куќа дизајнирана од Windust Architects x Interiors, архитектонска фирма со седиште во јужниот дел на Мелбурн ... Овој австралиски дом има...