72 Издание на Канскиот Филмски Фестивал-(14-25 мај)

Овогодинешното издание на Канскиот Филмски Фестивал ќе се одржи од 14 до 25 мај. Престиѓниот фестивал ќе биде отворен со прикажувањето на премиерата на...

Колекција на брошеви од брендот Kenneth Jay Lane!

  Накитот од полудрагиот камен, со своите убави бои ги привлекува различните генерации на купувачи. Денес ви ја претставуваме колекцијата на брошеви од брендот Kenneth Jay...

Прекрасна летна колекција на Tory Burch!

Познатиот бренд Tory Burch ја понуди на пазарот новата летна колкеција на еспадрили, сандали и папучи во бела, кафена и црна боја. Овој бренд е...

10 мисли на мистериозен русин чии теории го потресоа светот!

Вадим Зеланд е руски физичар, мистик и писател. До падот на Советскиот Сојуз, тој беше вклучен во квантните истражување, а сега се занимава само...

Дали сте подготвени за новата колекција на Moschino X The Sims!

Ако отсекогаш сте сакале да се облечете како вашиот омилен херој или како дива од видео-игрите, Moschino ви дава совршена можност да ги реализирате...

Модни скопски разгледници: Европски креации на знаменити градски локации

Новиот урбан едиторијал претставува кулминација на проектот „Обединета мода“ што се одвиваше во рамки на неодамна одржаното деветнаесетто издание на Моден Викенд Скопје. Chic Utility...

Убавината е во едноставноста, скандинавски архитектински стилови!

Скандинавскиот стил го дефинираат три главни карактеристики: функционалност, едноставност и убавина. Истиот плени со својата едноставност во уредувањето. Го красат чисто линии и беспрекорна а ненаметливна...

Чоколадни коцки со бонбони од слез!

Состојки: 400 м засладено кондензирано млеко 400 г бело чоколадо 100 гр црно чоколадо 50 гр пена бонбони од слез Подготовка: Во помал калап 20 × 20, поставете ја хартијата...

10 цитати на Хелен Мирен кои секоја жена треба да ги...

Хелен Мирен е една од најомилените актерки денес. Британка кој нема влакна на јазикот. Покрај нејзините улоги и изглед, таа нè восхитува и со...

Just Cavalli ја претстави новата кампања пролет/лето 2019!

  Konor Newval и Kit Warring соработуваа заедно како ѕвезди на новата Just Cavalli кампања пролет / лето 2019 година. Позирајќи во собата со плочки како единствена...

Откриваме : Главна летна дестинација за 2019 година!

  Заборавете на Бали, Санторини и Сен Тропе ... Оваа нова луксузна дестинација, чија популарност расте многу брзо, е во Турција. Тоа е градот Бордум, кој го...

Christian Louboutin – колекција инспирирана од модата на Индија!

  Оваа година, Сабијасачи Мукхераџи слави дваесет години од својата дизајнерска експертиза ... За да го прослави овој важен датум, неговата колекцијата за есен / зима...

Модни и стилски совети за избор на модел за матурската вечер!

Матураната сезона е на врата, а девојките веќе долго време се во потрага за совршена модна идеја како да изгледаат за оваа специјална вечер. Свечената...

Ова е најмоќниот чај на светот (рецепт) !

  Лисјата од ловор и цимет се намирници за кои се зборува многу кога во прашање е здравјето. Се верува дека помагаат во лекувањето на...

5 модели на фармерки за пролет / лето 2019 кои едноставно...

Избледен тексас Фармерки кои изгледаат како износени и избледени, се дел од овогодишните колкеции на најпознатите креатори, Stellа McCartney, Balenciagа, Givenshy ... Контрастни уметоци, вез и...

7 модели на обувки за пролет /лето 2019!

Транспарентен ПВЦ Дамите кои претпочитаат класична елеганција можеби нема да бидат воодушевени со транспарентните пластични модели, но кога ќе дознаат дека на овој тренд му...