Запознајте ја културата на Индија!

Индија е држава лоцирана во Јужна Азија и го зафаќа поголемиот дел од индискиот потконтинент, опфаќајќи многу значајни и историски трговски рути. Индија е втора земја по број...

Нова “GUCCI GOTHIC” кампања!

  Италијанскиот бренд Gucci секогаш нè остава без текст со своите автентични кампањи. Токму кога ќе помислиме дека нема ништо ново што би можело да нè изненади,...

Новогодишна sидна декорација во домот!

  Празничната декорација не треба да се сведува само на елката и декоративните венци, бидејќи во вашиот дом можете да направите повеќе за да ја...

Бела Хадид во модна кампања за Moschino 2019!

  Брендот Moschino ги пренесе шарените модели од модната писта, во новата пролетно / летна 2019 кампања ... Дел од кампањата беше и супер моделот Бела...

Лакирани чизми за моден изглед со стил!

Лакираните чизми се продолжение и ширење на идејата за создавање препознатливи модели, кои можат лесно да се комбинираат во различни варијанти со секојдневната облека,...

Реновирање на мало купатило!

Цената е клучот на секое реновирање, па дури и за најмалиот простор во вашиот дом ... Погледнете ја галеријата на мали купатила кои можат да...

Кендал Џенер е најплатениот модел во 2018 година!

Кендал Џенер беше прогласена за нај платен модел во светот за 2018 година, според листата на Форбс ... Таа успеа да заработи 22,5 милиони долари...

Декорирање на домот со виолетови нијанси!

  Секој од нас го инспирира различна боја за декорирање на домот... Овој пат ви ја предлагаме виолетовата боја со нејзините нијанси. Енергијата на виолетовата боја носи...

Божиќен пазар во Малага!

  Ако постои едно нешто што го олицетворува духот на Божиќ во Малага, без сомнение тоа се божиќните светла во градот. Секоја година, стотици луѓе чекаат...

Совршен спој на уметност и кафе!

  Компанијата Нескафе во Јапонија отсекогаш ги претставува своите специјални изданија преку разни интересни обраќања ... Овие уметнички изданија се специјално креирани со latte art leafy foam...

Колекцијата “Coach Lights Up Shanghai” за есен 2019 прикажана во Кина!

  Американскиот моден бренд Coach се приклучи на многубројните модни куќи кои ги претставија своите меѓусезонски линии во други земји. Нивната колекција за есен 2019 година, наречена...

Најубавите градови во Баварија – Германија!

  Мешавина на богати културни традиции и шармантни реки ... Баварија е многу повеќе од големите градови како што е главниот град Минхен. Излезете од големите...

Скулптурата на славниот уметник Banksy по цена од само $2.5 долари

Банкси (Banksy) е светски познат бристолски уметник, најпознат по уличната графити уметност, чии уметнички дела честопати се поврзани со политиката и содржат доза на хумор. Со...

Топли зимски чевли се совршен новогодишен подарок!

  Новогодишните празници сами по себе, се највеличественото време во годината, во кое и не е потребно многу за да се развеселат најблиските. Но, ако се...

Најпопуларни бои за новогодишната декорација!

  Овие денови, сите се занимаваме со новогодишните декорации ...  Многу е лесно да да го украсите домот со старите и омилени украси (кои веќе имаат...

Колекцијата CHANEL MÉTIERS D’ART 2019 прикажана во музејот Метрополитен!

Легендарната француска модна куќа Шанел ја одржа својата годишна ревија "Métiers d'Art" во Музејот Митрополитен во Њујорк. И додека многу модни експерти лицитираа што тоа...