Кожни, чипкани, мини, макси, А форма, пенкало, асиметрични, се само дел од здолништата кои беа видени по улиците на Милано за време на Модната недела. Комбинации со вртоглаво високи потпетици или патики, oversize џемпери, машки кошули, Т-маички и кратки топови… за сечиј вкус. Инспирирајте се!

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

15

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрекрасна изведба на Даниел Кајмакоски на „Unchained Melody“
Следна објаваБиблио-кутија | Криенка меѓу книгите
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР