Доколку сте љубители на уметноста и автомобилите, тогаш сигурно ќе ви се допадне инвентивниот дизајн со кој холандскиот уметник Jacques Tange го осмисли необичниот изглед на Renault Twizy. Автомобилот со електричен погон доби уметничка трансформација, со многу живи бои и мотиви инспирирани од природата, како лисјето, облаците, стеблата и животните. Дизајнот на автомобилот е уникатен и универзално привлечен, а создаден е со благородна цел – да се соберат пари за холандското здружение за борба против тумор кај децата ,,Kika’’. Автомобилот ќе се најде на аукција на 31 март идната година, а покрај хуманата намена, влева ведрина и оптимизам и со шарениот арт дизајн. Како ви изгледа вам?

01

02

03

05

06

07

08

04

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБожиќ на дански начин
Следна објаваМашки тренд | Кадифе
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР