Две недели пред крајот на 2011та, интернет пребарувачот Google го објави ова видео наречено “Zeitgeist”, кое има за цел да го фати “духот на нашето време”. Во скоро три минути се прикажани најпознатите пребарувања оваа година. Од јавните личности, протестите, спортските успеси, природните катастрофи, политиката, прославите, до животните приказни и фотографиите од обичните луѓе кои допреле до секого.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајдобрите фотографии за 2011 година
Следна објаваThe Sartorialist
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР