Henry Hargreaves најпрвин бил фото-модел за познатите дизајнерски куќи како Prada, Yves Saint Laurent и Jil Sander. Пред четири години изнајмил мало студио во Бруклин и од тогаш застанал зад камерата, фотографирајќи за Ralph Lauren, New York Magazine, GQ, NYLON, Boucheron, Marie Claire и многу други. Ова е неговиот едиторијал наречен “Храна на виножитото”. Интересно и вкусно.СПОДЕЛИ
Претходна објаваУникатни аквариуми
Следна објаваФото на денот | Време е за млеко
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР