Слатки, на изглед вкусни, со живописни бои се карактеристиките на “Слатката колекција” од холандското дизајн студио Spell. Перничиња во форма на бонбони, софа и столчиња инспирани од сладолед на стапче.Целта на ова студио е да им даде нова, креативна димензија на производите од секојдневниот живот, соработувајќи со многу талентирани холандски дизајнери.


Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПробај да не се насмееш
Следна објаваФото на денот | Прегратка
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР