Ana Julia Torres го води животинското засолниште “Villa Lorena” во Кали, Колумбија каде живее и големиот африкански лав Јупитер спасен благодарение на неа, откако бил пронајден изгладнет и повреден. Љубовта меѓу нив е толку голема што тој буквално ја прегрнува и бакнува.
“Неверојатно е да се види како животните се слатки и нежни. Оваа прегратка е најискрената прегратка што сум ја добила во мојот живот.”- изјавува Ana Julia Torres.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЦртеж од 3,2 милиони точки
Следна објаваПустински цвет
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

3 КОМЕНТАРИ

  1. Вистински пример како најискрен и најнелицемерно благодарен пријател може да ти биде животно што во која било друга ситуација би те изело во еден залак!
    I don’t want to live on this planet any more :(

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР