Видеото наречено “Азбука 2” е развоен правопис – видео каде што секој карактер визуелно го претставува значењето на самиот збор. Играњето со разни техники и материјали во мали и големи простори задржувајќи се на фонтот Helvetica. Интересен концепт.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваRolling In The Deep (Во изведба на деца)
Следна објаваЦртеж од 3,2 милиони точки
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР