Французинката Elisabeth Lecourt со вешто виткање и сечење на хартиени мапи од светот, одредени држави и региони изработува фантастични фустани. Нејзината колекција наречена “Les Robes Geographiques” се состои од дури 60 фустани. Ви покажуваме неколку.


Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСвет полн со чуда
Следна објаваПост-Апокалиптична илустрација
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР