“Студија на убавината” изработена од дуото MI-ZO (германскиот фотограф Zoren Gold и јапонскиот графички дизајнер и илустратор Minori Murakami) ја истражува женската убавина низ графичката релација на модните и архитектонски модели, предизвикувајќи ја нашата фантазија до точката каде реалното станува нереално.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава“WAD Берберница”
Следна објаваСвет полн со чуда
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР