Храната која ја јадеме поминува низ најразлични начини на подготвување и конзумирање. Таа е многу важна во нашите животи и затоа креативците од целиот свет експериментираат со неа на нови, интересни начини. Тоа е инспирацијата и за шестото издание на серијата трендовски дневници на EIGA наречено “Дизајн со храна”.


Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава“I believe I can fly”
Следна објаваВидео кое ќе ве врати во реалноста
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР