“Дистопија” е име на изложбата на корејскиот уметник Seo Young Deok. Тој изработил човечки скулптури од заварени метални синџири поврзувајќи ги парче по парче.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодните дизајнери како Disney ликови
Следна објаваУлична уметност | Животни од ќеси
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР