Барбара е откриена на улиците во Будимпешта во 2006 година на возраст од 13 години. Таа го сними својот прв едиторијал таа година за Spur списанието. Потоа се пресели во Азија, каде што таа продолжи со поголем интензитет во работата како модел.
Почнува да работи како ексклузивен модел за Прада за време на Модната недела во Милано, февруари 2010 година. Барбара исто така стигнува до Louis Vuitton, Miu Miu, Nina Ricci, Emanuel Ungaro, Christopher Kane, Julien MacDonald, Jeremy Scott, Vivienne Westwood, Etro, и Chanel. Убавицата честопати се споредува со рускиот модел Natalia Vodianova.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР