Овие мали чудовишта изработени од Jennifer Strunge се направени од рециклирани, стари памучни облеки и прекривки. Препознатливи по големите очи и смешните заби се омилена играчка на децата, а и на возрасните.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Бебе делфин
Следна објаваПин-ап мажи
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР