Ви здодеа од класичните часовници и едноставните марами кои без разлика на колку различни начини ги врзувате, сепак делуваат исто? Што кога би можеле овие две нешта да ги соедините во едно уникатно парче како освежување на Вашиот стил? Вредните пчелички од Дивиан Артс Ви нудат неколку едноставни чекори до нов моден детаљ…

0

Потребно Ви е:
– рачен часовник вон употреба
– тенка марама
– ножици

1

Четири едноставни чекори кои бараат од Вас часовник кој не го користите, тенка марама во дизајн по Ваш избор, еден пар ножици и фино ракување со истите. Во продолжение, следува сликовито објаснување:

2

Честитаме на Вашето ново парче стил – се надеваме дека покрај фактот што ќе најдете време да го направите овој Направи сам проект, ќе најдете време и да се пофалите пред пријателките!

0

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДраги Џон – Николас Спаркс
Следна објаваПролетен тренд | Бои на кармини
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ